sestdiena, 2013. gada 5. janvāris

Divarpus gadu laikā uzturēšanās atļaujas 'nopirktas' par 318 miljoniem latuDivarpus gadu laikā Imigrācijas likumā noteikto iespēju saņemt termiņuzturēšanās atļauju pret investīcijām Latvijas tautsaimniecībā izmantojuši kopskaitā 4744 ārzemnieki, veicot ieguldījumus 318,3 miljonu latu apmērā, liecina Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) apkopotā statistika.
Līdzīgi kā iepriekšējā gadā arī 2012.gadā vislielākā ārzemnieku interese ir bijusi par iespēju saņemt uzturēšanās atļauju, iegādājoties Latvijā nekustamo īpašumu – aizvadītajā gadā 2435 ārzemnieki uzturēšanās atļauju pieprasīja, pamatojoties uz faktu, ka viņi paši vai viņu ģimenes locekļi ir iegādājušies nekustamo īpašumu Latvijā vismaz 100 000 vai 50 000 latu vērtībā. Ārzemnieku interesi visbiežāk piesaistījuši dzīvokļi Rīgā un Jūrmalā, kur pērn kopumā nopirkti attiecīgi 487 un 303 īpašumu.

2012.gadā ārzemnieki nekustamā īpašuma iegādē ieguldījuši 145,2 miljonus latu. Kopš Imigrācijas likuma grozījumu spēkā stāšanās līdz šī gada 1.janvārim kopumā nekustamajā īpašumā ieguldīti 252,9 miljoni latu.
Krietni mazāka summa jeb 19,8 miljoni latu aizvadītajā gadā ieguldīti banku subordinētajā kapitālā, kas arī dod tiesības ārzemniekam pieprasīt uzturēšanās atļauju Latvijā. 2012.gadā šo iespēju izmantojuši 208 investori un viņu ģimenes locekļi. Kopš 2010.gada līdz šī gada 1.janvārim banku subordinētajā kapitālā ieguldīti 53,3 miljoni.

PMLP statistika liecina, ka salīdzinoši mazāka ir arī ārzemnieku interese par iespēju ieguldīt uzņēmumu pamatkapitālā. Aizvadītajā gadā veiktas investīcijas 9,4 miljonu latu apmērā, uz tā pamata uzturēšanās atļaujas lūgts piešķirt 268 personām. Kopš Imigrācijas likuma grozījumu spēkā stāšanās investīcijas uzņēmumu pamatkapitālā veiktas 12,1 miljona latu apmērā.

2010.gada 1.jūlijā stājās spēkā grozījumi Imigrācijas likumā, kas cita starpā paredz iespēju ārvalstniekiem saņemt termiņuzturēšanās atļauju, ja tie iegādājušies Latvijā nekustamo īpašumu noteiktā vērtībā, veikuši noguldījumu banku subordinētajā kapitālā vai ieguldījuši līdzekļus kapitālsabiedrības pamatkapitāla palielināšanā. Kopumā divarpus gadu laikā kopš ir stājušies spēkā grozījumi Imigrācijas likumā, uzturēšanās atļaujas Latvijā pieprasījuši 5171 investori un viņu ģimenes locekļi, kas Latvijas tautsaimniecībā ieguldījuši 318,3 miljonus latu.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru