ceturtdiena, 2013. gada 10. janvāris

«Dinamo» izbraukumā pārliecinoši uzvar «Spartak» komandu

Rīgas «Dinamo» hokejisti šovakar KHL regulārā čempionāta spēlē viesos ar 4:1 pārspēja Rietumu konferences vājāko komandu Maskavas «Spartak».

Rīgas «Dinamo» un Maskavas «Spartak» 4:1 (0:0, 2:0, 2:1).
Džeriņš (27, maz.), Žirū (K. Rēdlihs, Ščehura, 40, vair.), Karsums (K. Rēdlihs, Reķis, 43, vair.), Indrašis (54, s.m.); Ščitovs (Radivojevičs, 60).
Vārtsargi: Telkvists (3/3), Jučers (31/30) - Lašāks (19/15).
Soda minūtes: 12-10.

Pirmajā uzbrucēju maiņā šīsdienas mačam tika pieteikts Karsums, Ščehura un Ņiživijs, otrajā maiņā kopā ar Žirū un Džonsonu bija ielikts Skvorcovs, trešajā maiņā darbojās Biezais, Džeriņš un Indrašis, bet ceturtajā - Ivanāns, Bičevskis un Ankipāns. Aizsardzībā kopā ar Krišjāni Rēdlihu spēlēja Reķis, Porejs darbojās pārī ar Karlu, Laviņš ar Cibuļski, bet kā septītais aizsargs pieteikts tika Sotnieks.

Spēle iesākās līdzvērtīgā cīņā, taču bez sevišķi bīstamiem momentiem, bet būtiskākā epizode bija Telkvista gūtais savainojums. Lai gan zviedru vārtsargs kādu laiku spēli turpināja, perioda otrajā pusē viņa vietu «Dinamo» vārtos ieņēma Jučers. Tieši trešdaļas otrajā pusē tika izveidotas bīstamākās epizodes pie abu komandu vārtiem, turklāt gan viesi, gan mājinieki pa reizei spēlēja vairākumā, tomēr vārtus gūt nespēja.

Pirmās trešdaļas pēdējā minūtē nopelnītais Džeriņa noraidījums lika otro periodu sākt mazākumā, taču «Spartak» hokejisti līdz bīstamiem momentiem netika. Drīz pēc tam apšaubāmas divas minūtes nopelnīja arī Ivanāns, tomēr tieši mazākumā «rīdziniekiem» izdevās izvirzīties vadībā, kad ar spēcīgu metienu ripu mājinieku vārtos trieca Andris Džeriņš, gūstot savus astotos vārtus šosezon - 1:0. Trešdaļas turpinājumā «Dinamo» komanda trīsreiz ieguva skaitlisko pārsvaru un ar trešo mēģinājumu vairākums tika realizēts, turklāt pēc Aleksandra Žirū metiena ripa mērķi sasniedza tikai sekundi līdz perioda beigām - 2:0.

Trešā perioda sākumā viesi vēlreiz ieguva tiesības spēlēt vairākumā un šoreiz «rīdziniekiem» pietika ar 13 sekundēm, lai pēc Reķa metiena no vārtu priekšas ripu vārtos iebakstītu komandas kapteinis Mārtiņš Karsums - 3:0. Pēc tam skaitlisko pārsvaru trīsreiz pēc kārtas ieguva mājinieki, taču pārspēt labi spēlējošo Jučeru «maskaviešiem» tā arī neizdevās. Turpretī «rīdzinieku» pretuzbrukumā neatļauti tika kavēts Miks Indrašis, kurš pats izmantoja piešķirto soda metienu, panākot jau 4:0. Tomēr 18 sekundes līdz mača beigām Ņikita Ščitovs guva goda vārtus «Spartak» komandas labā - 4:1.

Nākamo maču «rīdzinieki» aizvadīs pēc Zvaigžņu spēles pārtraukuma, kad 16. janvārī ar spēli pret Sanktpēterburgas SKA uzsāks četru mājas spēļu sēriju.