otrdiena, 2013. gada 15. janvāris

Deputātu algas pieaugs par 100 latiem; NA aicina to nepieļautNacionālā apvienība (NA) vērsusies pie koalīcijas partneriem – partijas «Vienotība» un Reformu partijas - ar aicinājumu atbalstīt tādus grozījumus likumā, kas nepieļautu deputāta atalgojuma palielināšanu, portālam  pavēstīja NA.
Ja netiks apstiprināti grozījumi likumā par Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzību, ar 2013.gadu deputātu algas pieaugs apmēram par 100 latiem.

Likums nosaka, ka Saeimas deputātu algas apjoms tiek aprēķināts, par pamatu ņemot vidējo algu valstī. 2011. gadā pieņemtā likuma pārējas noteikumos noteikts, ka 2012.gadā aprēķināto mēnešalgu izmaksā, piemērojot tai koeficentu 0,94, bet ar 2013.gadu alga tiek izmaksāta pilnā apmērā.

NA piedāvā šo koeficentu saglabāt arī 2013. un 2014.gadā, lai reāls atalgojuma palielinājums nenotiktu šī Saeimas sasaukuma laikā.

Apvienībā uzskata, ka pieļaut deputātu atalgojuma faktisku palielināšanos būtu pretrunā ar sociālās nevienlīdzības mazināšanas un novēršanas mērķi, jo Saeimas deputāti nepieder pie sabiedrības mazāk nodrošinātās daļas un caurmērā valstī atalgojums tik strauji nepieaug.

«Lai arī iespējamo algu palielinājumu neizraisītu kāds jaunieviests likums vai norma, tā tik un tā būtu nožēlojama situācija, un Nacionālā apvienība darīs visu, lai to nepieļautu. Šobrīd savs vārds ir jāsaka koalīcijas partneriem. Lai arī koalīcijas sēdes laikā apvienība no partneriem, maigi izsakoties, nejuta lielu sajūsmu par šo priekšlikumu, ceram, ka partijas pieņems prātīgu lēmumu,» norāda NA līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru