piektdiena, 2013. gada 25. janvāris

Davosas forumā Latvija izpelnās īpašu uzmanībuPasaules ekonomikas foruma ikgadējā sanāksmē, kas šonedēļ norisinājās Davosā, uzmanība pievērsta arī Latvijas sasniegumiem ekonomikas atjaunošanā, informēja Valsts kancelejas Komunikācijas departamenta konsultante Diana Germane.
Forumā, kur Latviju pārstāvēja premjerministrs Valdis Dombrovskis (V), diskusijās eksperti lielāko uzmanību veltījuši Eiropas konkurētspējas stiprināšanai un pievērsuši uzmanību arī Latvijas sasniegumiem tās nodrošināšanā, kas panākta ar fiskālās disciplīnas un reformu palīdzību.

Foruma eksperti sprieduši, ka Latvijas pieredze šajā ziņā ir unikāls piemērs citām Eiropas Savienības dalībvalstīm, kā vajadzētu rīkoties, lai atgūtu stabilitāti pēc pārdzīvotas finanšu krīzes. Paneļa «Eiropas konteksts» galvenā tēma bija par stabilitāti Eiropā, un eksperti diskutēja par to, kāds varētu būt Eiropas nākotnes modelis un kādas pārmaiņas patlaban notiek šajā reģionā. Diskusiju dalībnieki bija vienisprātis, ka fiskālās disciplīnas nostiprināšana Eiropas Savienībā ir būtisks nosacījums stabilitātes atgūšanai.
Ikgadējā ekonomikas foruma galvenais jautājums bija par Eiropas konkurētspēju, un diskusijās valdīja pārliecība, ka finanšu krīze Eiropā ir atkāpusies,

tāpēc galvenā uzmanība ir jāvelta Eiropas vidējā un ilgtermiņa konkurētspējas palielināšanas jautājumiem. Pēc ekspertu domām, lielāka uzmanība turpmāk būtu jāpievērš iekšējā tirgus stiprināšanai, digitālā tirgus potenciāla izmantošanai, nodarbinātības formām, infrastruktūras attīstīšanai, inovāciju pārnesei uz zināšanām. Šajās jomās Eiropai, salīdzinot ar citiem globālajiem spēlētājiem, nav spēcīgas pozīcijas.
Latviju pārstāv Dombrovskis

Dombrovskis piedalījās foruma paneļos «Liekot pamatus Eiropas renesansei», «Ekonomikas līderi - imperatīvu noteikšana 2013.gadam» un «Reformējot reformas - Eiropas konkurētspējas attīstīšana soli pa solim». Šajās diskusijās apskatīja jautājumus par valsts administrācijas kapacitātes izaicinājumiem, iekšējo un ārējo šķēršļu pārvarēšanu, kā arī reformām, kas nepieciešamas, lai Eiropa globālajā tirgū atgūtu konkurētspēju. Premjers forumā Latviju pozicionējis kā investīcijām saistošu valsti.

Jau ziņots, ka no trešdienas, 23.janvāra, līdz šodienai Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V) Šveices pilsētā Davosā piedalās respektablā Pasaules ekonomikas foruma ikgadējā sanāksmē.

Šī ir otrā reize, kad Dombrovskis aicināts piedalīties prestižajā Pasaules ekonomikas foruma sanāksmē Davosā. Pirmo reizi premjers šajā sanāksmē piedalījās 2008.gadā kā Eiropas Parlamenta deputāts. Savukārt 2010.gadā Dombrovskis Briselē piedalījās Pasaules ekonomikas foruma samitā, kas veltīts Eiropas jautājumiem, bet 2012.gada septembrī premjers pēc organizatoru ielūguma apmeklēja Pasaules ekonomikas foruma sanāksmi Ķīnas pilsētā Tjandziņā jeb tā saucamo vasaras Davosu.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru