otrdiena, 2013. gada 15. janvāris

Apple nemācās no kļūdām – tagad par patērētāju tiesību likuma pārkāpumu iesūdzēti arī BeļģijāApple kārtējo reizi pārkāpuši Eiropas Savienībā esošo likumu, kas nosaka, ka visām privātpersonām pārdotajām sadzīves elektroierīcēm jānodrošina vismaz 2 gadu garantija.

Beļģijas patērētāju aizsardzības organizācija “Test-Aankoop” uzsākusi tiesas procesu pret Apple par to, ka šī firma pārkāpj valstī spēkā esošos preču garantijas noteikumus.

Arī šajā valstī Apple piedāvājuši savas ierīces, tostarp iPad, iPhone, Apple TV un iPod, ar viena gada garantiju, aicinot pircējus par papildus samaksu iegādāties papildus garantiju otrajam gadam.

 Test-Aankoop norāda, ka ne tikai šis piedāvājums ir pretrunā ar valstī spēkā esošo likumdošanu, bet Apple veikalos tiekot aktīvi maldināti pircēji. Pateicoties tam, ka no pircējiem tiek slēpts likumā noteiktā garantijas termiņa ilgums, Apple gluži veiksmīgi iekasē naudu par papildus garantiju, ko likums liek nodrošināt bez maksas.

Šis nav pirmais gadījums, kad Apple ir iesūdzēti par identisku likumpārkāpumu – šādu pašu pārkāpumu pagājušajā gadā atklāja Itālijā. Pēc tam Apple savā vietnē publicēja informāciju par to, kādus garantijas servisus (un kādos termiņos) nodrošina Apple pamata 1 gada garantija, Eiropas Savienībā spēkā esošā 2 gadu garantija un Apple piedāvātais papildus maksas garantijas plāns.

Test-Aankoop ziņo, ka garantijas jautājumi ir visbiežāk risinātā patērētāju sūdzība Beļģijā un Apple ir šo noteikumu pārkāpumu līderis.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru