trešdiena, 2013. gada 30. janvāris

Aizbraucējus informēs par algām Latvijā, vilinot mājupLīdz 2030. gadam audzējot Latvijas ekonomiku gadā vidēji par 4%, darba tirgū šajā laika posmā var rasties ap 200 tūkst. darba vietu, un, lai mudinātu cilvēkus atgriezties Latvijā, vispirms jānodrošina komunikācija ar aizbraukušajiem, kuri labāk atalgota darba meklējumos devušies uz citām vastīm, informējot viņus par atalgojuma līmeni un brīvajām darbavietām Latvijā, pauž Daniels Pavļuts.
Pēc ekonomikas ministra Daniela Pavļuta teiktā, šī ir viena no prioritāri risināmajām problēmām, ko identificējusi darba grupa, kura sagatavojusi otrdien Ministru kabinetā akceptēto informatīvo ziņojumu par reemigrācijas atbalsta pasākumiem.

Tādēļ kā daži no pasākumiem, kas veicami, lai veicinātu Latvijas iedzīvotāju atgriešanos, minēta vienas pieturas aģentūras izveide informācijas sniegšanai jautājumos, kas saistīti ar uzturēšanos Latvijā, NVA vakanču portāla popularizēšana ārvalstīs dzīvojošo vidū un atbalsts komersantiem, kas piesaista augsti kvalificētu darbaspēku.
«Latvijas ekonomikai augot tādā tempā, kā mēs gribētu – vidēji par 4 % līdz 5 % gadā, jau drīzumā būs vērojama disproporcija starp darbaspēka pieejamību un brīvajām darba vietām,» skaidrojot nepieciešamību pēc reemigrācijas veicināšanas norādīja ekonomikas ministrs D. Pavļuts.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru