svētdiena, 2013. gada 27. janvāris

Āboltiņa neredz pamatu krēslu pārdalei valdībāPatlaban nebūtu pamata veikt "krēslu pārdali" valdībā, un koalīcijas līgums skaidri nosaka atbildību politiskajiem spēkiem par konkrētām jomām, norāda Saeimas priekšsēdētāja un "Vienotības" līdere Solvita Āboltiņa.
Viņa skeptiski vērtē nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LLNK (VL-TB/LNNK) ierosinājumu par ministru darba izvērtējumu, jo ministru darbs esot jāvērtē visu laiku, ko arī dara sabiedrība un premjers, taču svarīgākais, lai šo darbu vērtētu katrs politiskais spēks, kas izvirzījis savu ministru un uzņēmies politisko atbildību par konkrētu jomu. Āboltiņa uzsver, ka "šādam izvērtējumam jābūt nepārtraukti, un tā nevar būt kampaņas akcija".

Vienlaikus viņa akcentē, ka koalīcijas partneri ir pelnījuši godīgu attieksmi, un, ja gadījumā ir vēlme pārdalīt amatus, nevajag nākt ar izdomātiem iemesliem, bet skaidri tas jāpasaka. Āboltiņa arī neredz pamata, lai amatu pārdales notiktu uz Reformu partijas virzīto ministru rēķina.
"Vienotības" līdere norāda, ka VL-TB/LNNK arī pēc tieslietu ministra nomaiņas parakstījusi koalīcijas līgumu, kas skaidri nosaka atbildības sfēras un precīzi nosaka šo sadalījumu, un toreiz nacionālā apvienība vēlreiz publiski apliecināja, ka nepretendē uz citiem ministru krēsliem. Ja vienošanās ir noslēgta, tad to var mainīt tikai tad, ja puses tam piekrīt, skaidroja Āboltiņa, piebilstot, ka patlaban neredz pamatu veikt izmaiņas attiecībā uz ministru amatiem.

Kā ziņots, nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK rosinājusi veikt ministru darba izvērtēšanu, kas varētu noslēgties ar krēslu pārbīdi valdībā. Netiek izslēgta iespēja, ka Reformu partija varētu zaudēt kādu no ministru amatiem, jo VL-TB/LNNK līderis Raivis Dzintars iepriekš paudis, ka nacionālās apvienības prioritāte nekad neesot bijusi iegūt satiksmes ministra krēslu, un drīzāk to varētu interesēt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības vai Izglītības un zinātnes ministriju.

Tāpat koalīcijas partneru nevienprātība par dažādiem jautājumiem un atšķirīgi balsojumi Saeimā par dažādiem jautājumiem raisa jautājumus par valdības stabilitāti un problēmām koalīcijā.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru