trešdiena, 2013. gada 2. janvāris

25 miljonu mikriņu konkursā uzvar «savējie»Pašvaldības SIA Rīgas satiksme izsludinātajā konkursā par pasažieru pārvadājumiem paaugstināta servisa maršruta tīklā galvaspilsētā uzvarējusi pilnsabiedrība Rīgas mikroautobusu satiksme, liecina informācija Iepirkumu uzraudzības mājaslapā. Līguma kopējā summa ir 25 milj. Ls.
Pilnsabiedrībā Rīgas mikroautobusu satiksme ietilpst SIA B-Bus, SIA FPK, SIA Sabiedriskais autobuss un SIA Vidlatauto, liecina Lursoft informācija. Savukārt Leta raksta, ka iepirkuma konkursā par pārvadājumiem mikroautobusu maršrutos uzvarējis ar Rīgas satiksmei daļēji piederošās e-talona ieviesējfirmas Rīgas karte valdes locekli, partijas Gods kalpot Rīgai biedru Aleksandru Brandavu savulaik saistīti uzņēmumi.
Piemēram, SIA B-Bus savulaik bijis pazīstams ar nosaukumu Blagovest Tur, un tā līdzīpašnieks bijis A. Brandavs. Patlaban SIA B-Bus vienīgais īpašnieks ir Beļģijas uzņēmums B-International, liecina Lursoft.
DB jau rakstīja, ka kopumā tika saņemti divi piedāvājumi – viens no minētās pilnsabiedrības, bet otrs no pārvadātāju apvienība, kurā ir trīs pašreizējie pārvadātāji, proti, SIA Centība N, SIA DMK un SIA Bland.
Pagājušā gada oktobrī tika paziņots, ka Rīgas dome slēgs līgumu ar Rīgas satiksmi par sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanu Rīgas sabiedriskā transporta maršrutu tīklā, šo funkciju pilnībā uzticot Rīgas satiksmei. Rīgas satiksme sludināja iepirkumu konkursu, jo pašam uzņēmumam nav iespējas par saviem līdzekļiem iegādāties šādus transportlīdzekļus.
Rīgas satiksmes vadītājs Leons Bemhens iepriekš norādīja, ka jaunie pienākumi neprasīšot papildu līdzekļus no uzņēmuma, vienīgi pieaugs pārraugāmo transportlīdzekļu skaits. Piemēram, nepieciešamās GPS iekārtas, kuras ir obligāta prasība maršruta mikroautobusiem, būs jāiegādājas un jāuzstāda pašiem apakšuzņēmumiem.
Pārvadātāju iesniegtās ziņas par mikroautobusu pasažieru skaitu liecina, ka šā gada pirmajā pusgadā ar minibusiem kopumā pārvadāti 5,07 miljoni pasažieru, kas ir 6,7% no visiem sabiedriskajā transportā pārvadātajiem pasažieriem. Rīgas pilsētas maršrutu tīkla daļu veido 35 maršruti.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru