piektdiena, 2012. gada 7. decembris

Vilks par lata atbalsta grupu: Tagad visi var būt varoņi


Finanšu ministrs Andris Vilks (V) vēlreiz kritizēja vairāku «Saskaņas centra» deputātu iniciatīvu nodibināt lata atbalsta grupu, norādot: «Tagad visi var būt varoņi».
Ministrs piektdienas rītā sarunā Latvijas Radio atgādināja, ka 2009.gadā, kad izskanēja baumas par lata stabilitāti, cilvēki samainīja 1,5 miljardu latu, un valstīs, kur ir eiro, par šādām spekulācijām neviens šodien nesatrauktos. Vilks uzsvēra, ka šāda lata atbalsta grupa bija jāsasauc toreiz.

«Piemēram, Igaunijā un Somijā šodien par to neviens nesatrauktos,» sacīja Vilks.

Vilks norādīja, ka ir gatavs skaidrot, runāt un tikties ar deputātiem.

Vaicāts, vai viņš atbalsta, ka par eiro ieviešanas jautājumiem vajadzētu lemt tautai, rīkojot referendumu, Vilks atzina, ka neatbalsta referendumu šajā jautājumā un norādīja, ka iedzīvotājiem būtu jāuzticas valdībai un ekspertiem.

Tāpat ministrs sacīja, ka situācija eirozonā uzlabojas un pēc sarunām ar citu valstu kolēģiem viņš guvis pārliecību, ka sliktākais jau ir aiz muguras.

Jāatgādina, Latvija no 2014.gada 1.janvāra plāno pievienoties eirozonai, ieviešot eiro.

Kā ziņots, SC Saeimas deputāti - Nikolajs Kabanovs, Aleksandrs Sakovskis un Igors Meļņikovs - nodibinājuši deputātu lata atbalsta grupu ar mērķi diskutēt par eiro ieviešanas termiņiem un nosacījumiem.

Kā skaidroja Kabanovs, patlaban sabiedrībā ir vērojama neapmierinātība un skepse saistībā ar eiro ieviešanu. Tāpēc deputāti plāno piesaistīt ekspertus un diplomātus, lai diskutētu par eiro ieviešanu Latvijā.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru