ceturtdiena, 2012. gada 27. decembris

«Vienotības» pārstāvis: labāk Zaķa auto, nevis pazūd miljoni


«Vienotības» Saeimas frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Edvards Smiltēns uzskata, ka Latvija ir ļoti progresējusi, jo pagājušā gada skandāls ir bijis Dzintara Zaķa nodokļa lieta, nevis ziņas par valstij pazudušiem miljoniem, kā tas bijis iepriekšējos gados.
«Jāteic godīgi, drīzāk es priecājos, ka lielākie skandāli mums pēdējā gada laikā ir bijuši Zaķa automašīnas lieta, nevis, kā iepriekšējos gados, pazuduši miljoni. Privatizācijas procesā mēs atceramies, kāda līmeņa skandāli tad bija. Valsts ir gājusi uz priekšu, un mēs esam ļoti progresējuši,» intervijā Latvijas Televīzijā ceturtdienas rītā sacīja Smiltēns.

Viņš gan piekrita, ka Zaķa gadījums atstāj iespaidu uz partijas kopējo tēlu.

«Zaķa gadījumā likumpārkāpuma nebija, bija ētikas normu pārkāpums. Protams, deputātam ir jābūt paraugam, un viņam jāskatās, kā tas izskatīsies un kā to uztvers sabiedrība. Šādi gadījumi, protams, atstāj nospiedumu tālāk uz kopējo attieksmi,» atzina frakcijas vadītāja vietnieks.

Zaķis ir «Vienotības» Saeimas frakcijas vadītājs. Šogad plašu rezonansi sabiedrībā izraisīja informācija, ka viņš, iespējams, vēloties izvairīties no lielāku nodokļu samaksas, iegādājies auto uz uzņēmuma vārda. Pēc tam viņš situāciju laboja. Zaķim tika piemērots sods par tautas kalpa Ētikas kodeksa pārkāpumu – nolasīts brīdinājums no Saeimas tribīnes un publicēts arī laikrakstā «Latvijas Vēstnesis».

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru