pirmdiena, 2012. gada 10. decembris

Strazds: Latvijai 2014.gadā noteikti nav jāpievienojas eirozonaiLatvijai 2014.gadā noteikti nav jāpievienojas eirozonai, intervijā aģentūrai LETA apgalvo viens no Latvijas Sociāldemokrātiskās partijas dibinātājiem, kustības «Atjaunotā Latvija» priekšsēdētājs Armands Strazds.
Pievienošanās eirozonai, pēc Strazda domām, būtu pārsteidzīgs lēmums. Katru gadu Latvijas ekonomikā no Eiropas Savienības (ES) struktūrfondiem ieplūst miljards eiro. Lai Latvija kļūtu par ES vidējo ekonomiku, mūsu valsts reālajā ekonomikā katru gadu būtu jāiepludina 17 miljardi eiro (11,9 miljardi latu), uzskata Strazds. Bet tādu summu ES Latvijā nav gatava investēt.

Pievienojoties eirozonai, Latvija paliks ar to pašu miljardu un Latvijas ekonomika stagnēs. Papildus ir vēl arī citi riski, piemēram, produktivitātes atšķirība starp Latviju un eirozonas valstīm, kas negatīvi ietekmēs mūsu tirdzniecības deficītu, konkurētspējīgas industriālās bāzes trūkums, spēcīgas reālās ekonomikas trūkums, norāda Strazds.

Savukārt finanšu ministrs Andris Vilks (V) norāda, ka 17 miljardu eiro iepludināšana Latvijā katru gadu, saglabājot latu, izraisītu hiperinflāciju. Savā tvitera kontā Vilks raksta: «Sociāldemokrāts Strazds grib katru gadu Latvijā iepludināt 17 miljardus eiro, pie tam, saglabājot latu! Tas uzspridzinātu Latviju ar hiperinflāciju.»

Ministrs arī atzīmē, ka Latvijas iekšzemes kopprodukts šogad būs aptuveni 22 miljardi eiro (15,5 miljardi latu), tādējādi katru gadu pa 17 miljardiem eiro «būtu ko rauties».

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru