trešdiena, 2012. gada 5. decembris

SC pauž bažas Bērziņam, ka diskusija par eiro ieviešanu notiek ļoti vienpusēji


Apvienības «Saskaņas centrs» deputāti šodien tikšanās laikā ar Valsts prezidentu Andri Bērziņu pauda bažas, ka diskusija par eiro ieviešanu no 2014.gada notiek ļoti vienpusēji un virspusēji - bez nopietnas analīzes.
«Nopietnas analīzes par to, vai vajadzētu un kad vajadzētu Latvijai ieiet eirozonā, nav bijis,» šodien pēc sarunas ar prezidentu žurnālistiem sacīja Saeimas deputāts Ivars Zariņš (SC). Tikšanās laikā pārrunātas arī lietas, kurām šajā jautājumā jāpievērš uzmanība.

Piemēram, aktuāls ir jautājums par Latvijas Bankas lomu pēc eiro ieviešanas. Tāpat eirozonas noteikumi var ierobežot Latvijas iespējas veikt ekonomisko izrāvienu, norādīja politiķis. «Ja mēs pasteigsimies ieiet eirozonā, vēl nesasnieguši šīs sistēmas valstu līmeni, tad mēs varam to arī nekad nesasniegt,» viņš piebilda.

Deputāts Jānis Tutins (SC) skaidroja, ka apvienība pašlaik skatās «visas argumentācijas par un visas argumentācijas pret» eiro ieviešanu. SC šķietot, ka «2014.gada 1.janvārīs, iespējams, nebūtu tas īstākais laiks, kad ieviest eiro Latvijā».

SC šodien ar prezidentu pārrunājis arī jautājumu par nepieciešamību otrreizējai izskatīšanai parlamentā nodot pieņemto Pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likumu.

Kā ziņots, politiskais spēks pauž iebildumus par faktu, ka likumā netika atbalstīta norma par samazināto 5% PVN likmi apkurei mājsaimniecībām. Deputāti atsaucas uz pieaugošajiem iedzīvotāju parādiem par siltumenerģiju un uz nepieciešamību samazināt nodokļu slogu iedzīvotājiem.

Bērziņš šonedēļ pieņems lēmumu izsludināt vai nodot Saeimai otrreizējai caurlūkošanai parlamenta novembra nogalē pieņemto likumu, aģentūrai LETA iepriekš sacīja Valsts prezidenta likumdošanas un juridiskais padomnieks Edgars Pastars.

Kā ziņots, SC Saeimas frakcija šodien varētu izlemt, vai atbalstīt referenduma rīkošanu saistībā ar eiro ieviešanu 2014.gadā, aģentūrai LETA sacīja SC frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Valērijs Agešins.

Agešins norādīja, ka SC ir šaubas, vai eiro ir jāpievienojas tagad, «lai apmaksātu Dienvideiropas iedzīvotāju izpriecas un izklaides». Politiskais spēks neuzskata par pareizu mudināt Latvijas iedzīvotājus maksāt miljoniem latu par pāreju uz eiro un miljoniem latu eirozonas stabilizācijas fondā.

Jau vēstīts, ka Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija 4.decembrī pirms izskatīšanas pirmajā lasījumā parlamentā konceptuāli atbalstīja eiro ieviešanas likumprojektu, kuru parlamentā galīgajā lasījumā plānots pieņemt 31.janvārī, aģentūrai LETA sacīja komisijas priekšsēdētājs Jānis Reirs (V).

Valdība iecerējusi, ka Latvija eiro pievienosies 2014.gadā.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru