piektdiena, 2012. gada 28. decembris

Rīgas ielās veidojas bedres; daudzviet noteikti ātruma ierobežojumi


Rīgas domes Satiksmes departaments (RDSD) informē, ka strauju laika apstākļu izmaiņu rezultātā uz ielām un tiltiem pastiprināti veidojas bedres. Līdz remontdarbu veikšanai un to laikā atsevišķos ielu posmos un uz satiksmes pārvadiem vai tiltiem tiek ierobežots maksimālais braukšanas ātrums. Ņemot vērā laika apstākļus, ielāpi uz bedres varbūt «noturēsies» pāris mēnešus, tādēļ aktuāls jautājums - kas notiks ar «aizlāpītajām» bedrēm pavasarī?
Departamenta speciālisti skaidro, ka pēc ziemas sezonas un laikā, kad strauji paaugstinās vai arī būtiski svārstās brauktuves temperatūra, bedres asfaltbetona segumā var veidoties ļoti strauji - pat dažu stundu laikā. Bīstamas bedres īpaši strauji veidojas uz nolietotām ielu un tiltu brauktuvēm, tostarp arī uz Salu tilta.

Līdz remontdarbu veikšanai un to laikā atsevišķos ielu posmos un uz satiksmes pārvadiem vai tiltiem vairākās vietās ierobežots maksimālais braukšanas ātrums.

Satiksmes departamenta pārstāve Dace Jansone informēja, ka ielu un tiltu bedru remonts tiek nodrošināts visu gadu, taču bedru likvidēšanai ielās nepieciešama gaisa temperatūra, kas nav zemāka par plus 5 grādiem, līdz ar to ziemas periodā nekavējoties tiek remontētas tās bedres, kas apdraud satiksmes drošību, prioritāri maģistrālajās ielās un uz tiltiem.

Ņemot vērā to, ka kopējā Rīgas pilsētas pašvaldības ielu tīkla platība ir 9,8 miljoni kvadrātmetru, bedru veidošanās norit straujāk, nekā iespējams nodrošināt ielu apsekošanu un bedru remontu, tāpēc Satiksmes departaments lūdz autovadītājus šajā laikā ievērot drošu distanci un noteiktos atļautā braukšanas ātruma ierobežojumus un būt ļoti uzmanīgiem uz ceļa, lai vajadzības gadījumā spētu izvairīties vai nobremzēt pirms bedres.

Departaments informāciju par bedrēm apkopo un pārbauda, un, izvērtējot bedru atrašanās vietas nozīmību un bīstamību, nodod to ceļu uzturētājiem, kas nodrošina avārijas bedru remontu, ziņo RD.

Ja redzi bedri Rīgā, zvani uz bezmaksas informatīvo tālruni 80 003 600, norādot bedres atrašanās vietu un adresi.

2012.gadā ielu un tiltu uzturēšanai, tai skaitā bedru remontiem, Rīgas domes budžetā bija paredzēti 9,2 miljoni latu, 2013.gadā - 9,8 miljoni latu.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru