sestdiena, 2012. gada 22. decembris

Rīgas «Dinamo» revanšējas Omskas «Avangard» hokejistiem

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārās sezonas spēlē šodien «Arēnā Rīga» Rīgas «Dinamo» tikās ar Omskas «Avangard» hokejistiem.

Uzvaru ar rezultātu 4:1 izcīnīja Rīgas «Dinamo», uzvarot Omskas hokejistus pirmo reizi kopš 2009. gada janvāra.
«Dinamo» sastāvā izmaiņas nebija notikušas, spēlei tika pieteikts tas pats sastāvs, kurš iepriekšējā mačā pret Astanas «Baris».
Spēle iesākās diezgan mierīgā tempā un perioda pirmajā pusē reālākā iespēja atklāt rezultātu bija Gintam Meijam, taču uzbrucējs netrāpīja pustukšos vārtos. 11. minūtē pēc Kaspara Daugaviņa un Mārtiņa Karsuma piespēlēm no zilās līnijas precīzi meta Kristaps Sotnieks. Perioda turpinājumā iniciatīva piederēja laukuma saimniekiem, bet rezultāts nemainījās un pēc pirmajām divdesmit minūtēm «Dinamo» piederēja minimāls pārsvars.
Otrās trešdaļas 6. minūtē viesiem izdevās rezultātu izlīdzināt. Pie «Dinamo» vārtiem mača galvenais arbitrs saskatīja pārkāpumu no Ginta Meijas puses, taču par sitienu nesodīja «Avangard» hokejistu, kas nozīmēja, ka «Dinamo» palika mazākumā. Viesiem bija nepieciešamas tikai 17 sekundes, lai Dmitrijs Sjomins panāktu 1:1.
Perioda 16. minutē par pretinieka klupināšanu spēles sodu nopelnīja Karsums, kuram nācās doties uz ģērbtuvēm, bet par rupjību divas minūtes saņēma Oļegs Piganovičs. Spēlējot vienādos sastāvos, Aleksandrs Ņiživijs vārtu priekšā atrada Krišjāni Rēdlihu, kurš guva otros vārtus. Atlikušajā laikā vārti netika gūti un arī pēc otrā perioda pārsvars piederēja mājiniekiem.

Trešās trešdaļas 8. minūtē Kirils Ļjamins ar nūju savainoja Daugaviņu, par ko saņēma 2+2 noraidījumu, bet mirkli vēlāk viesiem tika piešķirts vēl viens noraidījums un «rīdzinieki» ieguva iespēju spēlēt pieci pret trīs. Lielais vairākums tika realizēts, kad pēc Džeimija Džonsona un Ņiživija piespēlēm no vārtu priekšas Kari Ramo pārspēja Miks Indrašis.

Perioda otrajā pusē noraidījumu nopelnīja Ņiživijs, taču mājinieki mazākumu izturēja. Perioda izskaņā viesi noņēma vārtsargu un laukumā sūtīja sesto spēlētāju, taču «Dinamo» savus vārtus noturēja neskartus, bet uzvarai punktu pielika Daugaviņš, raidot ripu tukšos vārtos.

Nākamo spēli «Dinamo» aizvadīs pirmdien, kad pulksten 13.00 savā laukumā tiksies ar Edgara Masaļska pārstāvēto Hantimansijskas «Jugra».