ceturtdiena, 2012. gada 20. decembris

Referenduma iniciēšana eiro ieviešanas ideju varētu piebeigtJa eiro ieviešana Latvijā pēc referenduma būs iespējama tikai pēc desmit gadiem, tad referenduma iniciēšana šo eiro ieviešanas ideju varētu piebeigt, uzskata Reformu partijas Saeimas frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Vjačeslavs Dombrovskis.
Intervijā laikrakstam «Diena» viņš atzīst: «Pamatjautājums ir šāds – ja mēs neieviesīsim eiro 2014. gadā, kad būs nākamais datums, kad to varētu? No tāda skatpunkta kā atbilstība Māstrihtas kritērijiem. Ja tas varētu būt 2015. gadā, tad referendums nav drauds. Ja tas būs iespējams tikai pēc desmit, referenduma iniciēšana šo eiro ieviešanas ideju varētu piebeigt.»

Dombrovskis tāpat norādījis, ka šis nav jautājums par to, kā izskatīsies Latvijas valūta. Galvenais jautājums viņaprāt ir - ka Eiropas tālāka pastāvēšana un dzīve nav iedomājama bez tālākas integrācijas.

«Tādējādi veidojas divu ātrumu Eiropa – kodols un perifērija. Tās valstis, kuras paliks eirozonā, būs cieši integrētas. Citas izejas nav. Tāpēc tas ir jautājums, kurā klubā mēs būsim. Vai attīstītākajā vai perifērijā.»

Kā ziņots, valdība plāno, ka eirozonai pievienosimies 2014.gadā.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru