trešdiena, 2012. gada 19. decembris

Premjers cer, ka opozīcija neizjauks eiro ieviešanas plānusPremjers Valdis Dombrovskis cer, ka opozīcijas destruktīva rīcība neizjauks Latvijas plānus 2014.gadā ieviest eiro.
«Mums noteikti ir jāstrādā pie tā, lai eiro Latvijā varētu ieviest 2014.gadā. Es arī ceru, ka opozīcija šeit nenodarbosies ar klaju destrukciju,» trešdien LNT raidījumam «900 sekundes» sacīja Dombrovskis un atzīmēja, ka arī aizvien vairāk uzņēmēju organizāciju nāk klajā ar atbalstu eiro ieviešanai.

Atbildot uz jautājumu, vai ir pārliecība, ka Latvija saņems ielūgumu iestāties eiro zonā, Dombrovskis teica, ka pie tā ir jāstrādā, un norādīja uz opozicionāru iniciētajām diskusijām par eiro ieviešanas referendumu, kura rīkošana neļaus Latvijai iekļauties grafikā, lai 2014.gadā ieviestu eiro.

Premjers atgādināja, ka iestāšanās process eiro zonā notiks starp nākamā gada februāri un jūniju - ja šajā laika process netiks iziets, tad eiro ieviest Latvija nevarēs. «Skaidrs, ka mēs nesaņemsim nekādu uzaicinājumu, ja būs atvērti referendumi vai Eiropas Savienībai būs šaubas, vai mēs paši esam gatavi iestāties,» teica Dombrovskis un pauda uzskatu, ka Latvijai ir jāizmanto iespēja iestāties eiro 2014.gadā, jo visus mājas darbus tā ir izdarījusi un kopš septembra pilnībā izpilda Māstrihtas kritērijus.

Premjers arī atgādināja, ka Finanšu ministrija gatavojas no nākamā gada sākuma īstenot komunikāciju par eiro ieviešanas priekšrocībām un trūkumiem, parādot, kā tas ietekmēs Latvijas ekonomikas attīstību un katru iedzīvotāju.

Latvija eiro plāno ieviest 2014.gadā.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru