pirmdiena, 2012. gada 17. decembris

Policija: autovadītāji nav sākuši naskāk pārkāpt noteikumusPirmajā dienā pēc radaru izslēgšanas par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu sodīti 69 autovadītāji, un policijā uzskata, ka autovadītāji radaru neesamības dēļ nav sākuši naskāk pārsniegt atļauto braukšanas ātrumu,
Naktī uz svētdienu radari tika izslēgti, izņemot Valsts policijas iepriekš iegādātos esošos četrus fotoradarus. Tiesa, svētdien Latvijā putināja un sniga, kas radīja sarežģītus braukšanas apstākļus.

Valsts policijas pārstāve Lita Juberte uzsvēra, ka 16.decembris, kad tika izslēgti fotoradari, ir pirmā diennakts pēc vairāku gadu pārtraukuma, kad nav reģistrēts neviens ceļu satiksmes negadījumos cietušais. Kopumā abās nedēļas nogales dienās – sestdien un svētdien – par ātruma pārsniegšanu sastādīti 328 protokoli. Iepriekšējā nedēļas nogalē sastādīto protokolu skaits par ātruma pārsniegšanu bijis līdzīgs, līdz ar to varot secināt, ka iedzīvotāji radaru neesamības dēļ nav sākuši naskāk pārsniegt atļauto braukšanas ātrumu. Vienlaikus policijas pārstāve atzina, ka iedzīvotāju vēlmi pārkāpt noteikumus varētu būt ietekmējuši arī laikapstākļi. «Iespējams, cilvēki arī gribot nevar paskriet ātrāk,» atzina Juberte.

Svētdien reģistrēti 42 ceļu satiksmes negadījumi, kuros cietušo un bojāgājušo nav. Reibumā pieķerti 13 autovadītāji.

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis atzina, ka laikapstākļi decembrī nav bijuši satiksmei labvēlīgi un kopējais bojāgājušo skaits uz ceļiem ir pieaudzis. Šie gadījumi saistāmi ar neuzmanīgu un pārgalvīgu braukšanu, paskaidroja ministrs.

Kozlovskis norādīja, ka tagad policijas patruļdienestiem ir jāpārskata darba organizācija un arīdzan policijas automašīnas jāaprīko ar radariem un videoieraksta sistēmu, kā tas noteikts jau iepriekš.

Ministrs atgādināja, ka Iekšlietu ministrijai kopā ar Satiksmes ministriju uzdots izvērtēt iespējamos fotoradaru ieviešanas risinājumus Latvijā un līdz nākamā gada 1.martam valdībā iesniegt priekšlikumus par institūciju, kura nodrošinās fotoradaru ieviešanu, kā arī fotoradaru ieviešanas termiņu. «Kā es to redzu, tas ir vairāk orientēts uz stacionārajiem fotoradariem,» viņš piebilda.

Jau ziņots, ka sestdien, kas bija pēdējā uzņēmuma «Vitronic» uzstādīto fotoradaru darbības diena, par ātrumu pārsniegšanu sodīti 130 vadītāji.

Sestdien bija pēdējā diena, kad uz ceļiem darbojās privātā–publiskā partnerības projekta ietvaros uzņēmuma «V-Traffic» (iepriekš «Vitronic Baltika un partneri») izvietotās mērierīces – kopumā 57. Līgums ar kompāniju ir lauzts, jo uzņēmums nepildīja līguma saistības. Valdība nolēma radarus no šīs kompānijas neatpirkt.

No svētdienas policija uz ceļiem strādā pastiprinātā režīmā – ātruma pārkāpēji tiek kontrolēti gan ar ceļu policijas ekipāžu, gan rokas radaru, gan arī līdzšinējo četru policijas pārvietojamo radaru palīdzību, kas turpinās fiksēt ātruma pārkāpumus visā valsts teritorijā – gan Rīgas reģionā, gan ārpus tā, iepriekš informēja Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieks Guntars Marķitāns.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru