pirmdiena, 2012. gada 17. decembris

Neizslēdz iespēju pārdot vienīgo biodegvielas ražotājuBiodegvielas ražotāja SIA Bio-Venta šogad cer uz apgrozījuma lēcienu, taču nākamo gadu plāno piesardzīgi.

«Līdz gada beigām strādāsim nepārtraukti, līdz pēdējai minūtei, arī svētkos. Sāksim darbu arī janvārī. Un tad skatīsimies, ko dara valdība,» pašreizējo situāciju raksturo SIA Bio-Venta valdes priekšsēdētājs Arnis Janvars. Lūgts komentēt  esošo neoficiālo informāciju, ka Bio-Venta izlikta pārdošanai, uzņēmuma vadītājs atjautā – bet ko mums darīt? No septiņiem uzņēmumiem, kas ir Latvijas Biodegvielas un bioenerģijas asociācijas (LBBA) biedri, seši darbību jau apturējuši, jo bez valsts atbalsta nespēj panākt rentablu darbību.

2012.gadu SIA Bio-Venta gatavojas noslēgt ar 70 miljonu latu apgrozījumu jeb par trešdaļu lielāku nekā pērn. Uzņēmums šogad būs saražojis vairāk nekā 80 tūkstošus tonnu biodegvielas un 52 tūkstošus tonnu rapša raušu. 90% no saražotā šogad tiks realizēti, lēš A. Janvars. Pērn apgrozījums bija nepilni 46 miljoni latu, jo uzņēmums strādāja ar pārtraukumiem un sasniedza vien 60% no ražošanas jaudas. Šogad darbība praktiski nav apturēta, strādāts ar 100% jaudu, apgalvo valdes priekšsēdētājs. Zaudējumi šogad būs ap astoņiem miljoniem latu, turpinot audzēt iepriekšējo divu gadu zaudējumus. Iemesls ir kredīts, par kuru jāmaksā procenti, skaidro A.Janvars. Ja valsts savulaik nebūtu pārkāpusi vienošanos un aizturējusi kompensācijas, uzņēmumam šo kredītsaistību nebūtu.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru