pirmdiena, 2012. gada 3. decembris

NA nav vienprātības par eiro ieviešanu Latvijā


Vismaz pieci nacionālās apvienības «Visu Latvijai!»-«Tēvzemei un brīvībai»/LNNK (VL-TB/LNNK) Saeimas deputāti vairs nav pārliecināti, ka jābalso par eiro ieviešanu Latvijā, līdz ar to šī iecere varētu tikt apdraudēta, šovakar vēsta TV3 raidījums «Nekā personīga».
Pirms pāris nedēļām par valdības izstrādātā eiro ieviešanas likuma nodošanu komisijām Saeimā nobalsoja 51 deputāts. Taču likums vēl jāpieņem trijos lasījumos.

«Nekā personīga» ir noskaidrojis, ka tas varētu arī nenotikt, jo vismaz pieci nacionālās apvienības deputāti - Vineta Poriņa, Imants Parādnieks, Inese Laizāne, Kārlis Krēsliņš un Jānis Dombrava - vairs nav pārliecināti, ka jābalso par eiro.

Raidījums vēsta, ka nacionālās apvienības frakcijā tiekot apspriesta iecere pieprasīt Eiropas Savienībai ļaut Latvijai neatdot daļu krīzes laikā ņemtā aizdevuma. Ja Eiropa nepiekrīt, Latvija eiro neieviestu.

Valdība ir noteikusi, ka eiro jāievieš no 2014.gada 1.janvāra. Lai tas notiktu, jau gadu mijā jābūt pilnīgai skaidrībai, ka eiro tiks ieviests. Ja kaut kad 2013.gadā notiek referendums vai pat balsu vākšana par referendumu, eiro tuvākajā laikā netiks ieviests.

Ja Saeima eiro ieviešanas likumu pieņems, opozīcijai ir iespējas iesaldēt tā stāšanos spēkā. Satversme nosaka, ka pietiek ar 34 deputātu parakstiem prezidentam, lai sāktos balsu vākšana referenduma rīkošanai. «Saskaņas centram» Saeimā ir 31 balss, bet nacionālās apvienības «dumpiniekiem» vismaz piecas, norāda «Nekā personīga».

VL-TB/LNNK savā tvitera kontā šovakar vēsta, ka lēmumu par attieksmi pret eiro nacionālā apvienība pieņems līdz 12.decembrim. «Ņemot vērā biedru viedokļus, tas būs viens no grūtākajiem lēmumiem nacionālās apvienības vēsturē,» vēsta ieraksts tviterī.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru