piektdiena, 2012. gada 14. decembris

Marķitāns atbalsta šoferu paradumu signalizēt par policijas patruļu


Valsts policijas (VP) Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieks Guntars Marķitāns uzskata par apsveicamu nereti šoferu vidū izplatīto paradumu pretīmbraucošajam sigalizēt par policijas patruļu.
«Tas, ka autovadītāji viens otram pamirkšķina par patruļas esamību - tas varbūt tieši apsveicami, jo es domāju, ka katrs, kurš to pamanīs, apskatīsies uz spidometru, to vai ir piesprādzējies, vai vienkārši uzsitīs sev pa kabatu un pārliecināsies, vai ir paņēmis nepieciešamos dokumentus,» šodien preses brīfingā atzina Marķitāns.

Lai arī 16.decembrī privātā komersanta fotoradari beigs kontrolēt transportlīdzekļu braukšanas ātrumu, Marķitāns neprognozē, ka tas radīs traģiskas sekas. «Nekāda traģēdija un x stunda nenotiks,» uzsvēra Marķitāns, piebilstot, ka policija ātrumu kontrolēs ar tās rīcībā esošajām mērierīcēm, kuru ir vairāk nekā 300.

«Es domāju, ka tehniskais aprīkojums ir pietiekošs, un mēs spēsim nodrošināt ceļu satiksmes uzraudzību. Lielākā daļa no autovadītājiem ir apzinīgi un ievēro atļauto braukšanas ātrumu,» norādīja VP priekšnieks un atgādināja, ka valdība ir atbalstījusi līdzekļu piešķiršanu ātrumu mērierīču uzstādīšanai policijas automašīnās. VP cer, ka automašīnas ar mērierīcēm izdosies aprīkot nākamā gada otrā pusgada sākumā.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka ņemot vērā to, ka decembrī avārijās gājuši bojā jau astoņi cilvēki, VP izstrādājusi pasākumu plānu satiksmes uzraudzības pastiprināšanai. Tas nozīmē, ka policija pastiprināti kontrolēs vispārējo satiksmes noteikumu ievērošanu attiecībā uz visiem satiksmes dalībniekiem - šoferiem un gājējiem. Policijas ekipāžām ir dots uzdevums būt mobilām.

Kopumā šogad uz autoceļiem bojāgājušo skaits Latvijā ir pārsniedzis pagājušā gada statistiku, proti, pērn līdz 13.decembrim dzīvību uz ceļiem bija zaudējuši 165 cilvēki, šogad - par vienu vairāk.

Salīdzinājumā ar pagājušo gadu šogad pieaudzis bojā gājušo gājēju skaits. 2011.gadā dzīvību zaudējuši 49 gājēji, bet šogad - 54.

Kopumā avārijās ievainojumus guvuši 4035 cilvēki, kas ir par 29 vairāk nekā pagājušogad.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru