ceturtdiena, 2012. gada 13. decembris

LB šefs: Jautājums par eiro ieviešanu visvairāk attiecas uz pensionāriemArī pēc iestāšanās eirozonā, Latvijai nebūs jāmaksā Grieķijas milzīgie parādi. Savukārt jautājums par eiro ieviešanu visvairāk attiecas tieši uz pensionāriem, uzver Latvijas Bankas (LB) prezidents Ilmārs Rimšēvičs.

Bankas šefs sarunā LNT raidījumā «900 sekundes» solīja, ka Latvijai par Grieķijas lielajiem parādiem nebūs jāmaksā – tā vietā mēs iegūsim «apdrošināšanas polisi», kas jaunas krīzes gadījumā, palīdzēs Latvijai to daudz vieglāk pārdzīvot.

«Par Grieķijas parādiem Latvijai nebūs jāmaksā. Mēs iestāsimies bagāto klubā, nopērkot apdrošināšanas polisi. Ja 2008.gadā mēs būtu eirozonā, krīze nebūtu tik smaga,» sacīja viņš.

Pats svarīgākais – cilvēki eiro ieviešanas procesā neko nezaudēs. «Tas nav brīnumlīdzeklis, bet tā ir iespēja. Iespēja izveidot jaunas darbavietas, palielināt algas,» teica Rimšēvičs.

«Cilvēki baidās, ka pieaugs cenas. Jā, savulaik Vācijā tas tika nogulēts, bet es domāju, ka pēdējo piecu gadu laikā iegūta liela pieredze. Ir sabiedriskas organizācijas, kas uzraudzīs šo procesu. Sabiedrībai ir jābūt modrai [lai nepieļautu neadekvātu cenu kāpumu]. Ietekmēt tiešā veidā to nevar, bet, ja cilvēki redz, ka veikals vairākkārt pacēlis cenas, tādā gadījumā cilvēkiem nevajadzētu izmantot šos veikalus,» – tā bankas vadītājs.

Savukārt, runājot par pensionāriem, LB šefs sacīja - jautājums par eiro ieviešanu visvairāk attiecas uz pensionāriem. «Atcerieties, ka tie cilvēki, kas tagad runā par to, ka nevajag ieviest eiro, ir tie paši, kas savulaik runāja par lata devalvāciju. Viņi vēl cer, ka latu varēs devalvēt,» teica viņš.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru