pirmdiena, 2012. gada 3. decembris

Latvijas investori laimes meklējumos dodas uz ārzemēmNorises pasaules finanšu tirgos Latvijas iedzīvotājus var ietekmēt ne tikai saistībā ar lielākiem vai mazākiem maksājumiem kredītu saistību segšanā, sekojot procentu likmju izmaiņām, vai degvielas uzpildīšanas dārdzību saistībā ar norisēm pasaules preču biržās, jo šobrīd aizvien vairāk kļūst to, kas maciņu cer papildināt uz akciju cenu svārstībām ārvalstu biržās.
Cik daudz šo cilvēku precīzi pateikt ir grūti, jo ieguldījumiem tiek izmantoti gan Latvijas, gan ārvalstu vērtspapīru starpnieki, turklāt pēdējā laikā aizvien vairāk modē ir Baltiju uzskatīt par vienotu tirgu, līdz ar to, tas, kurš ar vērtspapīriem spekulē Rīgas biržā, to bieži vien vienlīdz daudz dara arī ar Igaunijas un / vai Lietuvas uzņēmumiem. Tādējādi interpretācijas var atšķirties.

Stāstot savus vērojumus attiecībā uz ieguldījumiem ārvalstīs, Finasta Asset Management valdes loceklis Andrejs Martinovs teic, ka ar viņa pārstāvētās finanšu institūcijas starpniecību darījumus ārvalstu tirgos veic vairāki simti ieguldītāju. Līdz ar to tā kā šis nav vienīgais tirgus starpnieks, patiesais darījumu veicēju skaits ārvalstu akciju tirgos, visticamāk, ir mērāms vairākos tūkstošos.
«Pēdējo piecu gadu laikā ieguldījumi ārvalstu uzņēmumu akcijās Latvijas iedzīvotāju vidū ir kļuvuši populārāki. Pašā Latvijas tirgū ieguldījumu iespējas ir diezgan ierobežotas, tādēļ cilvēki, kas izvēlas ar brīvajiem līdzekļiem censties nopelnīt vairāk, piemēram, akciju tirgū, skatās arī uz ieguldījumu iespējām ārpus Latvijas,» stāsta Swedbank Vērtspapīru brokeru nodaļas vadītājs Jānis Spriņģis.
Viņš piebilst, ka daudzi uzņēmumi, ar kuru produktiem patērētāji saskaras ikdienā, ir biržās kotētie uzņēmumi. Piemēram, ieguldītājs var iegādāties tādu uzņēmumu akcijas kā Apple, Google, Olympic Entertainment Group, Apranga, Tallink, BMW, Volkswagen un Swedbank, skaidro J. Spriņģis.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru