ceturtdiena, 2012. gada 20. decembris

Latvijā zemu algu saņēmēju īpatsvars ir lielākais ESLatvijā zemu darba algu saņēmēju īpatsvars ir lielākais Eiropas Savienībā (ES). Saskaņā ar ES statistikas pārvaldes jaunākajiem datiem mūsu valstī zemas algas saņem 27,8% strādājošo ‒ tik liels zemu algu saņēmēju īpatsvars nav nevienā citā bloka zemē.
Zemas algas saņem 27,8% strādājošo

Saskaņā ar «Eurostat» metodoloģiju par zemu algu saņēmējiem uzskata strādājošos, kuri nopelna divas trešdaļas vai mazāk no vidējās bruto darba samaksas valstī.

Otrs lielākais tādu strādājošo īpatsvars, kas strādā par zemu atalgojumu, ir Lietuvā (27,2%), seko Rumānija (25,6%), Polija (24,2%) un Igaunija (23,8%).

Vismazākais zemu algu saņēmēju īpatsvars ir Zviedrijā

Savukārt vismazākais zemu algu saņēmēju īpatsvars ir Zviedrijā ‒ tikai 2,5% no kopējā strādājošo skaita. Seko Francija, kur zemas algas saņem tikai 5,9% darbarūķu, Beļģija (6,4%) un Dānija (7,7%).

ES vidēji zemas algas saņem 17% strādājošo. Sieviešu vidū zemas algas ir krietni vairāk izplatītas nekā vīriešu vidū. Zemas algas blokā saņem 21% sieviešu un 13% vīriešu.

«Eurostat» dati arī izgaismo, ka Latvijas vīriešu vidū ir blokā lielākais zemo algu saņēmēju īpatsvars ‒ 26,7% no mūsu valsts vīriešiem strādā par algu, kas atbilst divām trešdaļām no vidējās bruto algas vai ir zemāka par to.

Savukārt sieviešu vidū zemo algu saņēmēju Latvijā īpatsvars sasniedz 28,7%, kas ir ceturtais augstākais ES, taču zemākais Baltijas valstu vidū.

Vēl lielāks nekā Latvijā tādu sieviešu īpatsvars, kas pelna zemas algas, ir Lietuvā (29,4%), Igaunijā (30,1%) un Kiprā (31,4%). Vācijā tāpat kā Latvijā zemas algas saņem 28,7% sieviešu.

«Eurostat» dati apkopoti par 2010.gadu.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru