trešdiena, 2012. gada 19. decembris

Kanādas investori var pamest LatvijuBūvatļauju apstrīdēšanas vieglums apdraud investīcijas; Homburg cer uz ātru risinājumu.
Starptautiskā kompānija Homburg, kas investē un attīsta nekustamos īpašumus daudzās valstīs jau 40 gadus, līdzīgi daudziem citiem uzņēmumiem Latvijā šobrīd ir negribētas izvēles priekšā. Vai nu, neskatoties uz absurdo vieglumu, ar kādu var apstrīdēt jebkuru būvatļauju, tomēr riskēt un turpināt veikt investīcijas Latvijā, vai arī pamest Latviju, un doties investēt uz tām valstīm, kur būvatļauju apstrīdēšana nav nacionālais sports.
Problēmai gan varētu tikt rasts risinājums normatīvo aktu izmaiņu veidā, jo līdz 20. decembrim ekonomikas un tieslietu ministriem tas jāpiedāvā premjeram. Pēc sarunas ar Homburg un Ārvalstu investoru padomes Latvijā pārstāvjiem secināts, ka problēma jārisina esošā Būvniecības likuma ietvaros, norāda Ekonomikas ministrijas parlamentārais sekretārs Vilnis Ķirsis.
Līdz šim kompānija Latvijā investējusi virs 100 miljoniem eiro dažādos nekustamajos īpašumos un pagaidām vēl plāno jaunu tirdzniecības centru attīstību. Baltijas valstīs Homburg grupu pārstāv kanādieši – direktors Džeimss Torpejs un viņa vietnieks Berijs Nabūrs, ar ko notiek  saruna, kurā piedalās arī SIA Homburg Management direktore Indra Kivila un kompāniju pārstāvošais advokāts Aivars Blūmiņš.
SIA Homburg Bikernieku Properties (HBP), kas plāno būvēt tirdzniecības centru Biķernieku ielā 121, ir izstrādājis tehnisko projektu, saskaņojis to ar visām institūcijām, tostarp Rīgas domi, situāciju skaidro A. Blūmiņš. Taču daži plānotajam tirdzniecības centram tuvumā dzīvojoši cilvēki vērsās Rīgas domes Attīstības departamentā, kur būvatļauju apstrīdēja. Tā kā departaments, uzskatot iedzīvotāju pretenzijas par nepamatotām, nolēma atstāt izsniegto būvatļauju negrozītu, tad iedzīvotāji vērsās Administratīvajā rajona tiesā. Līdz ar to no brīža, kad minētie cilvēki vērsās Rīgas domes Attīstības departamentā, būvatļauja automātiski ir apturēta.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru