pirmdiena, 2012. gada 17. decembris

Kampars nepatīkami pārsteigts par savas intervijas parādīšanos Francijas televīzijas sižetā


Bijušais ekonomikas ministrs Artis Kampars (V) nepatīkami pārsteigts par savas intervijas parādīšanos Francijas televīzijas sižetā, kur reklamēti ofšoru dibinātāji, svētdien vēstīja TV3 raidījums «Nekā personīga».
Raidījums vēstī, ka vēl pirms diviem gadiem Francijas televīzija vietējos biznesmeņus mudināja naudu pārcelt uz Latviju. Kādā sižetā ofšoru reģistrēšanas firmas īpašnieks lepni stāsta par draudzīgajām Latvijas bankām un intervē tā laika ekonomikas ministru Arti Kamparu. Lai cik tas dīvaini neizklausītos, ministrs pēc franču žurnālistu teiktā esot saprotošs un atbalsta ofšoru biznesu Latvijā.

Firmas «France Offshore» pārstāvniecības atradušās vairākās valstīs. Arī Latvijā. Uzņēmuma īpašnieks Nadavs Bensusāns. Pagājušā gada pavasarī Francijas žurnālisti gatavoja sižetu par viņa biznesa veiksmēm Rīgā. Mūsu valsti Francijas televīzija dēvē par sava veida ofšoru paradīzi.

Bensusāns esot baņķieris, kurš ar uzņēmumu reģistrāciju Latvijā palīdzot daudziem. Lidostā viņš tiekot sagaidīts ar ziediem. Lai pārliecinātu, ka šādam biznesam atbalsts ir pašā augstākajā līmenī žurnālisti intervējuši arī tā brīža ekonomikas ministru Arti Kamparu. Kā apgalvo Francijas telekanāls - arī ministrs slavē Latvijas zemos nodokļus un iespēju šeit attīstīties nodokļu optimizācijas biznesam.

Eksministrs Artis Kampars tagad ir vīlies. Viņš neesot nojautis par franču žurnālistu vēlmi reklamēt nodokļu optimizācijas biznesu Latvijā. Un tāpēc jūtas nepatīkami, ka viņš ar savu klātbūtni tajā it kā apstiprinājis Latvijas politiķu atbalstu šādām darbībām. Žurnālisti pieteikušies ministra biroja darbiniekiem, un Kampars viņus pieņēmis.

Kampars raidījumam sacījis: «Protams, ka tas sižets pats par sevi ir ar sava veida piegaršu, kas varbūt tiešām pēc formas izskatās ne pārāk patīkami. Bet ja runā par šo manu interviju – nu tas biroja pieteikums, kas ir šis potenciālais intervētājs. Tas bija franču žurnālists, kurš vēlas veidot filmu par to, ka Latvija ir investīcijām labvēlīga vieta. Un cik man zināms arī LIAA bija iesaistīta šajā lietā. Tā kā tas, ko mēs esam darījuši un es arī šajā gadījumā mēģināju stāstīt - kas ir tie argumenti, kāpēc Latvija ir tiešām pievilcīga investīcijām zeme.»

Kā ziņots, Francijā sākta izmeklēšana pret kādu firmu, kas ar savu grāmatvežu tīklu vairākās valstīs palīdzēja izveidot ārzonas kompānijas un banku kontus. Šajā lietā arī pieminēta kāda Latvijas komercbanka,     esot pratināts arī «Rietumu bankas» pārstāvis Francijā, un savu pārbaudi uzsākusi arī Finanšu un kapitāla tirgus komisija.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru