piektdiena, 2012. gada 21. decembris

«Eurobarometer»: 80% iedzīvotāju uzskata, ka ekonomiskā situācija valstī ir slikta


Ievērojami lielākā daļa jeb 80% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka ekonomiskā situācija valstī ir slikta, liecina jaunākā Eiropas Komisijas socioloģisko pētījumu centra «Eurobarometer» veiktā aptauja.
Tikai 17% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka Latvijas ekonomiskā situācija ir laba.

Optimistiskāk uz savas valsts ekonomisko stāvokli raugās igauņi un lietuvieši. 19% Lietuvas un 38% Igaunijas iedzīvotāju domā, ka ekonomiskā situācija viņu valstī ir laba.

Nedaudz labāks viedoklis nekā Latvijā par savas valsts ekonomisko situāciju vērojams arī vidēji Eiropas Savienības dalībvalstīs, kur valsts ekonomisko situāciju kā sliktu vērtē 72% aptaujāto.

Vispozitīvāk par savas valsts ekonomisko situāciju ir noskaņoti zviedri un vācieši, 75% gadījumu uzskatot, ka ekonomiskā situācija valstī ir laba. Savukārt vispesimistiskākie ir grieķi, no kuriem 99% ir pārliecināti par slikto valsts ekonomisko stāvokli.

Kā trīs būtiskākās problēmas valstī Latvijas iedzīvotāji min bezdarbu, ekonomisko situāciju un augošās cenas. Turklāt gandrīz puse jeb 47% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka krīzes izteiktākā ietekme uz darba tirgu vēl tikai gaidāma.

«Eurobarometer» 2012.gada rudens standarta apsekojums tika veikts no šā gada 3.novembra līdz 18.novembrim. Latvijā aptaujāti 1011 iedzīvotāji.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru