ceturtdiena, 2012. gada 20. decembris

Eiro monētu izgatavošana galu galā izmaksās divreiz vairākEiro monētu izgatavošanas izmaksas tomēr būs 7,9 miljoni latu, nevis 5,2 miljoni eiro, kā ziņots iepriekš, liecina informācija Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā.
Decembra sākumā paziņojums IUB liecināja, ka eiro monētu izgatavošana izmaksās krietni mazāk nekā centrālā banka bija iepriekš paredzējusi un veidos 5,3 milj. eiro (3,72 milj. Ls). Tomēr tagad rezultāti precizēti un kopējā summa ir 7,9 miljoni latu.
Kā skaidro LB preses sekretārs Mārtiņš Grāvītis, pirmajā publiskotajā ciparā nebija iekļauta metāla cena. Tagad līgumcena ir precizēta, iekļaujot arī mainīgo lielumu - metāla cenu Londonas metālu biržā piedāvājumu atvēršanas dienā – šī gada 20.novembrī.
Taupības laiki beigušies, sākas nodokļu samazināšanas ēra
Pēc precizējuma pretendentu piedāvājumos norādītas visas kopējās izmaksas, skaidro LB pārstāvis.
Konkursā par eiro izgatavošanu tika saņemti piecu dalībnieku pieteikumi, un par uzvarētāju tika atzīts Štutgartes uzņēmums Staatliche Münzen Baden-Württemberger, kurš piedāvāja zemāko cenu.
Konkursu par iespējamo Latvijas eiro apgrozības monētu izgatavošanu, iesaiņošanu un piegādi Latvijas Banka izsludināja šā gada septembra beigās.
Jau ziņots, ka pēc Latvijas pievienošanās eirozonai eiro banknotes Latvijā būs tādas pašas kā Eiropā, bet monētas reversa jeb aizmugures dizainu katra valsts var izstrādāt savu. Latvijas eiro monētās būs attēloti valsti raksturojoši simboli.
Prognozētā līgumcena par astoņu nominālvērtību Latvijas eiro monētu - 400 miljoniem monētu apgrozības kvalitātē, 30 tūkst. katra nomināla monētu «brilliant uncirculated» kvalitātē un 5000 katra nomināla monētu «proof» kvalitātē - izgatavošanu bija 9,6 milj. Ls.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru