trešdiena, 2012. gada 12. decembris

Eiro ieviešanas jautājums jāatstāj ekspertu, ne tautas nobalsošanas ziņā


Ekonomiski sarežģītu jautājumu risināšanu, piemēram, izmaiņas nodokļu politikā, parasti neuztic tautas nobalsošanai, tāpēc eiro ieviešanas jautājums jāatstāj ekspertu ziņā, šodien žurnālistiem sacīja Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš.
Endziņš atzina, ka Latvijā ir pietiekami daudz ekspertu, kas var izvērtēt jautājumus par eiro un konstatēt, vai Latvijā eiro ir jāievieš.

«Vidusmēra iedzīvotājam par eiro nav tik daudz informācijas, lai kvalitatīvi izlemtu par šīs valūtas ieviešanu. Tas ir ekspertu jautājums,» uzsvēra LTRK vadītājs.

Arī LTRK valdes loceklis un SIA «Sakret» direktors Andris Vanags piekrita, ka par eiro ieviešanu Latvijā jāspriež ekspertiem. Pēc viņa domām, šādi eksperti ir Latvijas Bankā un valdībā. «Iesaku turpmāk lasīt vairāk to, ko par eiro ieviešanu saka speciālisti,» atzina Vanags.

Viņš arī rosināja valdību kopā ar uzņēmēju organizācijām veidot «aģitbrigādi», kas tiktos ar uzņēmējiem un kliedētu mītus par eiro ieviešanu. Tāpat Vanags piebilda, ka no uzņēmējdarbības plānošanas viedokļa ir svarīgi zināt, kad tiks ieviests eiro, jo tad uzņēmēji zinās, kā koriģēt savu turpmāko darbību.

Pēc Endziņa domām, tā iedzīvotāju daļa, kas iestājas pret eiro ieviešanu Latvijā, ir reaģējusi uz informāciju, kas izskanējusi saistībā ar problēmām eirozonā. «Negatīvā informācija par eirozonas valstīm ir bijusi tik daudz, ka daudzi domā par eiro sabrukšanu. Nav gana daudz skaidrots, cik mazas ir eiro sabrukšanas iespējas,» teica LTRK valdes priekšsēdētājs.

Kā portāls «Apollo» uzzināja LTRK,  65,2% kameras biedru pauž atbalstu eiro ieviešanai Latvijā. 27,3% iestājas par nacionālās valūtas saglabāšanu, savukārt 7,5% atbildei izvēlas citu variantu, kas nereti skan kā frāze – «vēl neesam aplēsuši, kas mums būtu izdevīgāk».

LTRK biedru telefonaptaujā izdevās noskaidrot 865 biedru – gan mikro un mazo, gan vidējo un lielo uzņēmumu viedokli. Šobrīd biedrībā pārstāvēti 1 002 individuāli, visas tautsaimniecības nozares pārstāvoši uzņēmumi.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru