otrdiena, 2012. gada 4. decembris

Darbu var zaudēt desmiti tūkstoši amatpersonu
No 2013. gada uzņēmumu vadītājiem ir jārēķinās, ka par 
atsevišķiem pārkāpumiem 
viņus var sodīt ar liegumu ieņemt valdes 
locekļa amatu.
To paredz Saeimas akceptētie grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā. Lai arī šo ideju – atņemt tiesības ieņemt noteiktus amatus valdes locekļiem vai pat atņemt tiesības uz visu veidu komercdarbību – daudzi uzņēmēji apsveic, jo tādējādi tiek cerēts ierobežot fiktīvo uzņēmumu saimniecisko darbību, kur bezpajumtnieki ir valdes locekļi, tomēr tiek paustas bažas par šāda soda piemērošanu. 

«Zinot ierēdņu likumu interpretēšanas metodes, rodas bažas, vai nenonāksim situācijā, kad par maznozīmīgiem pārkāpumiem tiks liegta iespēja vadīt uzņēmumu turpmākos trīs gadus ierindas uzņēmējam? Un vai šo iespēju kāds neizmantos, lai piespiestu uzņēmēju, piemēram, nevis iet uz tiesu un cīnīties par nepareizu nodokļu aprēķinu auditā, bet slēgt izlīgumu?» retoriski jautā Latvijas Nodokļu konsultantu asociācijas valdes locekle Daiga Zēna-Zēmane.
Vairāki  aptaujātie pauda pārliecību, ka iestādes šo galējo soda sankciju piemēros nevis pret tiem, kuri pieļāvuši kļūdas, bet gan pret tiem, kuri ir zicpriekšnieki – izkārtnes – un aiz kuriem rīkojas pilnīgi citi cilvēki. Uzņēmējiem, arī slēdzot līgumus, rūpīgāk nāksies sekot līdzi, ar kādām amatpersonām (vai tām nav liegts ieņemt amatu) tiek parakstīti līgumi.

«Šobrīd ir 43 890 uzņēmumu, kuriem gada pārskats nav iesniegts 18 mēnešus kopš to reģistrācijas, un šajos uzņēmumos ir 46 561 amatpersona, no kurām 38 534 ir unikālās personas,» tā uz jautājumu, cik daudz ir tādu uzņēmumu un to amatpersonu, kuras varētu tikt sodītas ar tiesību atņemšanu uz laiku, atbild SIA Lursoft pārstāvis Ainars Brūvelis.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru