ceturtdiena, 2012. gada 20. decembris

Būtiski mainījusies laika prognoze ZiemassvētkiemZiemassvētkos Latviju no rietumiem sasniegs ciklons ar stipru vēju un nokrišņiem, liecina jaunākā «Global Forecast System» prognoze.

Iepriekš tika prognozēts, ka laikapstākļus galvenokārt noteiks anticiklons. Saskaņā ar jaunāko prognozi anticiklona centrs ar lielāko aukstumu būs Krievijā; Latvijā zemākā gaisa temperatūra gaidāma 23.-24.decembrī, kad sals pastiprināsies līdz -14..-19 grādiem, valsts austrumos - līdz -23 grādiem.

Jau Ziemassvētku vakarā, 24.decembrī, saistībā ar tuvojošos ciklonu pastiprināsies dienvidaustrumu vējš, kas naktī uz 25.decembri brāzmās var sasniegt 17-22 metrus sekundē. Līdz ar to iespējams spēcīgs putenis vai pat sniega vētra. Kurzemi sasniegs nokrišņi - galvenokārt gaidāms lietus, ledus graudi, apledojums. Pirmajos Ziemassvētkos sniegs, lietus un ledus varētu apņemt visu Latviju. Vējš pamazām sāks pierimt, gaisa temperatūra paaugstināsies līdz -6..-11 grādiem, stiprā vēja un lielā mitruma dēļ sals šķitīs daudz bargāks.

Otrajos Ziemassvētkos prognozēta gaisa temperatūras paaugstināšanās līdz -1..+2 grādiem, piekrastē - līdz +4 grādiem. Pūtīs mērens dienvidu, dienvidrietumu vējš, daudzviet palaikam gaidāmi nokrišņi.

Sagaidāms, ka laika prognoze, kas tiks publicēta piektdienas rītā, būs līdzīga pašreizējai un vēlāk vairs būtiski nemainīsies.

«Global Forecast System» ir ASV Nacionālās okeānu un atmosfēras pārvaldes datormodelis, kas, ik pēc sešām stundām veicot aprēķinus, prognozē laikapstākļus visā pasaulē.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru