otrdiena, 2012. gada 11. decembris

Būs mazāks PVN importētajiem sūtījumiemNo 2013. gada Latvijā tiek palielināts slieksnis no 10 līdz 22 eiro preču saņemšanai bez PVN maksāšanas no valstīm, kas nav ES.
Šī norma ir būtiska tiem, kuri pasūta preces aiz ES robežām darbojošajos interneta veikalos. «Latvijas lēmums palielināt slieksni, no kura preces no trešajām valstīm tiek apliktas ar pievienotās vērtības nodokli līdz 22 eiro, būtībā izlīdzina stāvokli visās trijās Baltijas valstis, jo Lietuvā un Igaunijā šis slieksnis jau pašlaik ir 22 eiro,» skaidro ZAB Sorainen partneris nodokļu jautājumos Jānis Taukačs.

Viņš norāda, ka 22 eiro būtībā ir sava veida griesti. «Proti, EK direktīva paredz, ka, importējot no nodokļa atbrīvo preces, kuru kopējā vērtība nepārsniedz 10 eiro. Taču dalībvalstis var piešķirt atbrīvojumu importējamām precēm, kuru kopējā vērtība ir lielāka nekā 10 eiro, taču nepārsniedz 22 eiro,» ES direktīvas prasības rāda J. Taukačs.
Turklāt ES direktīva paredz, ka PVN maksāšanas atbrīvojuma slieksnis neatiecas uz alkohola un  tabakas izstrādājumiem, kā arī uz smaržām un tualetes ūdeņiem.
«Ar preču piegādi iedzīvotājiem, kuras tiek ievestas no valstīm, kuras nav ES dalībvalstis, piegādi lielākoties nodarbojas Latvijas pasts un kurjerpasti, kuri  seko līdzi sūtījumu vērtībai,» tā J. Taukačs. Viņš norāda, ka PVN jāmaksā tikai par pārsnieguma summu.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru