pirmdiena, 2012. gada 3. decembris

Bijušie Nokia darbinieki izrāda Android un Apple iOS konkurentu


Somijas tehnoloģiju start-up Jolla, kas piedāvā jaunu operētājsistēmu Sailfish, savā ziņā atgādina kompāniju Apple tās darbības sākumposmā, kad Stīva Džbsa (Steve Jobs) vadībā uzņēmums bija «apsēsts» ar Macintosh radīšanu. Līdzīgi kā Macintosh pirms vairākiem gadiem, Jolla pašlaik vēlas piedāvāt operētājsistēmu, kas visnotaļ atšķiras no līdz šim tirgū esošā piedāvājuma, raksta portāls Mashable.
Jolla izveidotāji ir pārliecināti, ka Sailfish kļūs par Apple iOS un Google Android operētājsistēmu alternatīvu. Lielākā daļa no Jolla komandas ir «Nokia grimstošā kuģa bēgļi», raksta medijs.
Novembra beigās Helsinkos prezentējot jauno operētājsistēmu, Jolla pārdošanas vadītājs Sami Pienimāki (Sami Pienimäki) norādīja, ka Ķīna pašlaik ir visdinamiskākais viedtālruņu tirgus, kas gadā aug par 80%-100%. Lai pārspētu Google un Apple, Jolla kļuvis par Somijas-Ķīnas hibrīdu, kura vadības bāzes atrodas gan Helsinkos, gan Honkongā.
Kompānija grasās izveidot un attīstīt pilnīgi jaunu mobilo «ekosistēmu» - mobilos telefonus, operētājsistēmu, kas šajos tālruņos darbojas, kā arī lietojumprogrammas, kas darbojas operētājsistēmā. Uzņēmums to grasās darīt Ķīnā, jo šis ir tirgus, kas ģenerē gana daudz viedtālruņu pircēju, kas ierīces iegādājas pirmo reizi, tādējādi dodot iespēju Jolla idejai attīstīties.
Lai gūtu iespēju piedāvāt Jolla telefonus gana lielam skaitam Ķīnas pircēju, kompānija sākusi sadarbību ar valsts lielāko mobilo ierīču mazumtirgotāju D.Phone, kas piedāvās Sailfish operētājsistēmas ierīces vairāk nekā divos tūkstošos veikalu. Tāpat D.Phone ir Sailfish Alliance biedrs. Sailfish Alliance ir programmatūru izstrādātāju un tālruņu detaļu ražotāju (software and hardware) apvienība. Sadarbība ar D.Phone ir viens no svarīgākajiem Jolla darbības stūrakmeņiem, jo tirgotājs jau ir kļuvis par nozīmīgu spēlētāju savā nozarē


SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru