ceturtdiena, 2012. gada 27. decembris

Apple apsvēruši iPhone ar liektu stikluApple nupat ir saņēmis plānu, nedaudz izliektu stiklu izgatavošanas tehnoloģijas patentu.
Amerikāņu koncerns ir patentējis tehnoloģiju, ar kuru iespējams izgatavot plānu, nedaudz izliektu viedtālruņa ekrāna aizsargstiklu, atsaucoties uz Patently Apple, vēsta Cnews.ru.

Apple uzskata, ka šobrīd izmantotās liektu stiklu ražošanas tehnoloģijas ir pārāk dārgas un izšķērdīgas, turklāt nav īsti piemērotas, lai ražotu stiklu, kas ir plānāks par 6 milimetriem.

Galvenā problēma ir tā, ka pēc izgatavošanas liešanas formā stiklam salaiduma vietu dēļ var būt dažādi nelīdzenumi, ko nepieciešams slīpēt. Tāpat, formējot stiklu augstā temperatūrā, to var bojāt gan ķimikālijas, gan mehāniski priekšmeti.

Lai no tā izvairītos un izgatavošanas procesu padarītu lētāku, Apple ir izstrādāta formēšanas veidne, kurā līdz ar temperatūras paaugstināšanos mehāniskās detaļas atbīdās malā no stikla izstrādājuma.

Pieteikumu šīs tehnoloģijas patentam ASV Patentu un preču zīmju reģistrācijas birojā Apple iesniedza jau 2009.gadā.

Apple Insider tikmēr vēsta, ka iegūtais patents nenozīmē, ka kompānija tagad gatavos iPhone ar izliektu ekrānu. Tiesa, tieši šāds esot bijis viens no iPhone prototipiem, ko kompānija apsvērusi 2009.gadā un tad arī nolēmusi tehnoloģiju patentēt. Izliekta stikla datorpele tikmēr gan varētu būt reāls aksesuārs, ko Apple piedāvāt savas produkcijas lietotājiem.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru