piektdiena, 2012. gada 7. decembris

Antonovs airBaltic naudu aizņēmies no VTB Bank Austria


Finanšu noziegumos apsūdzētais Vladimirs Antonovs naudu airBaltic, izmantojot Snoras noguldījumus, pērn aizņēmās no VTB Bank Austria
.
Par to liecina  rīcībā nonākušie Londonas tiesas materiāli. No tiem izriet, ka ar likumam, iespējams, neatbilstošiem darījumiem iegūtā nauda – 25 miljoni eiro – līdz finanšu problēmu nomocītajam airBaltic 2011. gadā nonāca caur vairākām ārzonu kompānijām, kuras visas kontrolēja V.Antonovs.

Nauda nāca arī caur Bahamu salās reģistrēto Taurus Asset Management Fund Limited, kas 2010.gada beigās bija kļuvis par airBaltic iepriekšējā privātā akcionāra Baltijas aviācijas sistēmas (BAS) 50% daļu īpašnieku, šīs daļas iegūstot no tā laika airBaltic vadītāja Bertolta Flika.  

Naudas ķēdītes pirmais posms ir Šveicē bāzētā aktīvu pārvaldes kompānija Multiasset SA, kas, kā pati norāda savā interneta mājas lapā, ar 100 tūkstošiem Šveices franku reģistrēta 2004.gadā. DB rīcībā esošā Londonas tiesai adresētā lieta (pret V. Antonovu), ko sagatavoja Snoras bankas administrators Neils Hunters Kūpers, liecina, ka V. Antonova kontrolētais Multiasset SA 2011.gada 25.jūlijā saņēma 40 milj. eiro aizņēmumu no VTB Bank Austria.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru