ceturtdiena, 2012. gada 20. decembris

Amerikā izplatās Android vīruss – spama botu tīklsAmerikā izplatījies “spamojošs” Android vīruss, kas pagaidām nodarbojas tikai ar sevis izplatīšanu.

Vīruss nonāk lietotāja ierīcē, ja tas uzstāda aplikāciju, ko lejupielādējis no saites, kas saņemta “it kā” no drauga, paziņas vai radinieka telefona numura. Patiesībā ziņu tiešām ir nosūtījis attiecīgā cilvēka telefons, taču – bez saskaņošanas ar tā īpašnieku.

Pēc aplikācijas (parasti ziņas tekstā tiek solīta kādas maksas aplikācijas bezmaksas versija) lejupielādes, un tam sekojošas instalācijas, aplikācijas ikona pazūd no telefona aplikāciju saraksta. Pati aplikācija sazinās ar serveri lai saņemtu sarakstu ar telefona numuriem un uz tiem sāktu sūtīt sms.

Par SMS izsūtīšanas faktu telefona īpašnieks tiek informēts tikai saņemot rēķinu, jo aplikācija šo savu aktivitāti pilnībā noslēpj.

Šī vīrusa izplatīšanās fakts kārtējo reizi liek atgādināt – ja lejupielādē aplikācijas no ne-Google Play, apgādāt telefonu ar antivīrusu, var būt ļoti laba doma. Izvēlēties aplikāciju ieguvei tikai oficiālo Google Android aplikāciju veikalu – vēl labāka…

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru