ceturtdiena, 2012. gada 20. decembris

airBaltic paraksta līgumu par 10 jaunu Bombardier lidmašīnu iegādiLatvijas nacionālā aviokompānija airBaltic papildinās savu Bombardier Q400 floti ar desmit CS300 lidmašīnām, tādā veidā realizējot plānu pakāpeniski pilnībā pāriet uz Bombardier floti. Pirmās CSeries lidmašīnas airBaltic saņems 2015. gada pēdējā ceturksnī.
Pie pašreizējām CS300 lidmašīnas cenām, darījuma vērtība pēc kataloga ir aptuveni 764 miljoni ASV dolāru (437 miljoni latu), turklāt, ja tiks izmantotas iegādes tiesības uz 10 papildu lidmašīnām, tā var pieaugt līdz 1,57 miljardiem ASV dolāru (898 miljoni latu).
airBaltic apstiprina, ka šodien ir noslēgts līgums par desmit jaunu Bombardier CS300 iegādi. Latvijas nacionālajai aviokompānijai ir nodrošinātas arī pirkuma tiesības uz vēl desmit Bombardier CS300 lidmašīnām. Farnboro aviošova laikā 2012. gada 10. jūlijā par desmit jauno Bombardier CS300 lidmašīnu iegādi tika parakstīts nodomu protokols, kas tagad jau ir pārtapis par pirkuma līgumu. Nodomu protokols ietvēra tiesības uz vēl desmit CS300 lidmašīnu iegādi.
Tā kā CSeries lidmašīnas ir vēl tikai attīstības stadijā – pirmā lidojuma laiks no šī gada beigām tagad ir pārcelts jau uz nākamā gada vidu – aviācijas nozarē valda zināma piesardzība pret šī modeļa izvēli.
Kā vēsta Montrealgazette, līdz vakarvakaram airBaltic bija vienīgā aviokompānija, kas šogad pasūtījusi šīs markas lidaparātus, tagad 12 pasūtījusi arī kāda vārdā nesaukta Amerikā bāzēta aviokompānija.
airBaltic izpilddirektors Martins Gauss gan DB sacīja, ka viņam neesot nekādu šaubu par jauno lidmašīnu tehnisko izpildījumu, turklāt vēl jau esot trīs gadi laiks līdz pirmās lidmašīnas piegādei, šajā laikā būšot iespējams veikt visus nepieciešamos jauno lidmašīnu testus. Arī attiecībā uz lidmašīnu finansējumu vēl konkrēts risinājums nav atrasts – nepieciešamos priekšfinansējumu (summu neminot) airBaltic esot gatavs nodrošināt pats no saviem ieņēmumiem, savukārt pēc tam pastāvot dažādas finansēšanas iespējas – banku kredīti, Kanādas eksporta aģentūra, līzinga kompānijas, klāstīja M. Gauss.
Iepriekš, komentējot airBaltic plānus pāriet uz Bombardier lidmašīnu floti, aviācijas eksperts Tālis Linkaits sacīja, ka airBaltic lēmums iegādāties Bombardier 20 c-series lidmašīnas saistīts ar vairākiem nopietniem riskiem, turklāt tas parāda, ka airBaltic paliek reģionāla aviokompānija bez tālākas izaugsmes vēlmēm,
Tāpat iepriekš Ministru prezidents Valdis Dombrovskis izteicās, ka aviokompānijas airBaltic jauno lidmašīnu iegādei valsts finansējums nav plānots.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru