sestdiena, 2012. gada 1. decembris

Āboltiņa turpinās vadīt «Vienotību»; Zaķi nepārvēl valdēPartijas «Vienotība» valdes priekšsēdētājas amatā uz turpmākiem diviem gadiem šodien tika pārvēlētā līdzšinējā tās vadītāja Solvita Āboltiņa.
Neviens cits kandidāts valdes priekšsēdētāja amatam netika izvirzīts. Par Āboltiņu nobalsoja 371 biedrs no 483.

Partijas domi turpinās vadīt Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete, kura šo pienākumu veic kopš pagājušā gada 26.novembra.

Kongresā «Vienotība» ievēlēja arī partijas valdi 15 cilvēku sastāvā, taču partijas Saeimas frakcijas vadītājs Dzintars Zaķis valdē netika ievēlēts.

Zaķis žurnālistiem sacīja, ka viņu šāds rezultāts nepārsteidz, šādu «noskaņojumu varēja nolasīt», taču viņš neesot centies kādu ietekmēt. Savu nepārvēlēšanu valdē Zaķi skaidroja ar «neveiksmēm sabiedriskajā telpā». Tāpat Zaķis norādīja, ka frakcijā varētu pārrunāt jautājumu par to, vai viņš turpinās to vadīt. Vienlaikus viņš pauda viedokli, ka šodienas lēmums ir «normāls demokrātisks process» un ir labi tas, ka valdē būs jaunas sejas.

Savukārt partijas valdes priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa žurnālistiem sacīja, ka Zaķa nepārvēlēšana valdē nevarētu būt par pamatu, lai pārskatītu viņa esamību frakcijas vadītāja amatā. Kad atklātībā nāca gadījums ar Zaķa automašīnas iegādi, frakcijā jau notikušas sarunas, un frakcija izteica atkārtotu uzticību Zaķim, kad viņš atvainojās un samaksāja nodokļus. «Nedomāju, ka frakcija atgriezīsies pie šī jautājuma atkārtotas izskatīšanas,» piebilda partijas līdere. Tās kompetences, kuras vajadzīgas frakcijas vadītājam, tika atbalstītas jau iepriekš, pauda Āboltiņa.

Partijas valdes sēdes esot atklātas un Zaķis tajās varēs piedalīties.

Partijas valdē ievēlēts premjers Valdis Dombrovskis, Saeimas deputāti Andrejs Judins, Aleksejs Loskutovs, Lolita Čigāne, Edvards Smiltēns, Jānis Reirs, Ina Druviete, aizsardzības ministrs Artis Pabriks, labklājības ministre Ilze Viņķele, Finanšu ministrijas parlamentārā sekretāre Karīna Korna, Eiropas Parlamenta deputāti Kārlis Šadurskis un Inese Vaidere, kā arī Zemgales nodaļas vadītāja Inga Priede un Rīgas nodaļas vadītājs Olafs Pulks.

Uz 14 valdes locekļu amatiem pretendēja 27 kandidāti.

Kā ziņots, šovasar Zaķim ne mazumu raižu sagādāja skandāls saistībā ar publiskoto informāciju par «nodokļu optimizēšanu», iegādājoties jaunu automašīnu.

Kā ziņots, partija «Vienotība» šodien pulcējas kongresā, kurā paredzēts ievēlēt partijas vadību, kā arī prezentēt «Vienotības» nākotnes piedāvājumu.

SAISTĪTIE RAKSTI1 komentārs:

  1. Gudrie ar vienu šāvienu trāpa divreiz. Vienotība iešāva tik vienam Zaķim

    AtbildētDzēst