trešdiena, 2012. gada 7. novembris

Vilks: nav taisnīgi sodīt Baltijas valstis, samazinot finansējumu


«Ir netaisnīgi sodīt trīs Baltijas valstis, tām nākamajā finanšu perspektīvā piedāvājot mazāku finansējumu nekā esošajā periodā. Esam veikuši smagu darbu, lai pārvarētu krīzi un atgrieztos uz attīstības ceļa,» otrdien, 6. novembrī, pārstāvot Latviju Kohēzijas politikas ministru neformālajā sanāksmē Kiprā, pauda finanšu ministrs Andris Vilks.
Sanāksmē Kiprā Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis, Eiropas Parlaments un Eiropas Komisija diskutē par Kohēzijas politikas efektivitātes celšanu. Sanāksme norit laikā, kad notiek aktīvas sarunas par ES daudzgadu budžetu.
«Šajā brīdī ir būtiski demonstrēt Kohēzijas politikas pievienoto vērtību un stiprināto orientāciju  uz rezultātiem. Latvija uzskata, ka jaunie uz rezultātu vērstie elementi būtiski uzlabos Kohēzijas politikas investīciju kvalitāti un efektivitāti nākamajā periodā, kā arī nodrošinās iespēju skaidrāk demonstrēt Kohēzijas politikas pievienoto vērtību ES līmenī,» teikts Finanšu ministrijas (FM) paziņojumā.
Norādot, ka finansējuma samazināšana Latvijai ir netaisnīga, finanšu ministrs A. Vilks sanāksmē uzsvēra, ka Kohēzijas fondu līdzekļi Latvijai nepieciešami strukturālo reformu īstenošanai, kas savukārt kalpos par pamatu ilgtermiņa izaugsmei.
Tāpat sanāksmē tiek diskutēts par Kohēzijas politikas koordināciju ar dažādām politikām ES un nacionālā līmenī. Latvija paudusi atbalstu Vienota stratēģiska ietvara izveidi, iekļaujot tajā Kohēzijas fonda, Eiropas Reģionālās attīstības fonda, Eiropas Sociālā fonda, EiropasLauksaimniecības fonda lauku attīstībai un Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fonda investīciju koordinācijas mehānismus ar citām politikām. Latvija aicinājusi nodrošināt koordinācijas mehānismu starp dažādiem EK dienestiem, kas strādā ar ES fondiem sarunu, plānošanas un ieviešanas fāzē – tas atvieglotu sarunu procesu ar EK, nodrošinot koordinētu un harmonisku pieeju fondu plānošanā un ieviešanā.
2014. –2020. gada ES fondu plānošanas perioda sagatavošanas grafiks paredz jau šajā decembrī Latvijai uzsākt neformālās konsultācijas ar EK. 4. decembrī EK iepazīstinās ar savu pozīciju par 2014. –2020. gada Kohēzijas politikas investīciju jomām Latvijā.
Oficiālās konsultācijas ar EK par 2014. –2020. gada ES fondu plānošanas dokumentiem tiek plānotas 2013. gada pavasarī, bet ES fondu plānošanas dokumentu apstiprināšana EK sagaidāma līdz 2013. gada beigām.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru