ceturtdiena, 2012. gada 22. novembris

Vilks: Ir jāpastiprina komunikācija ar sabiedrību par eiro ieviešanuFinanšu ministrs Andris Vilks (V) ir pārliecināts, ka nepieciešama aktīvāka komunikācija ar sabiedrību jautājumos par eiro ieviešanu Latvijā no 2014.gada.
«Skaidrs, ka komunikācija ir jāstiprina. Ir jāskaidro plašāk, cik tas Latvijai ir stratēģiski svarīgi,» šodien žurnālistiem pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Andri Bērziņu sacīja Vilks. Viņš teica, ka ir jāpiedāvā sabiedrībai dažādi argumenti par labu eiro ieviešanai.

Tāpat, pēc ministra domām, ir nepieciešams ar sabiedrību komunicēt un skaidrot tai par dažādiem citiem jautājumiem - ne tikai par eiro ieviešanu. Viņaprāt, ir jāskaidro arī par nodokļu politikas izmaiņām, kā arī par valsts ilgtermiņa attīstību.

«Es domāju, ka ir daudz jau izdarīts, mēs turpināsim,» noteica ministrs.

Prezidenta preses dienestā aģentūru LETA informēja, ka arī prezidents tikšanās laikā uzsvēris, ka ļoti nozīmīga ir eiro ieviešanas ieguvumu izskaidrošana dažādām sabiedrības. Turklāt jāizmanto saprotami argumenti, kuri sniegtu vienkāršu un viegli uztveramu skaidrojumu par visiem šī procesa aktuālajiem jautājumiem.

Jau ziņots, ka saistībā ar vienotās Eiropas Savienības valūtas ieviešanu no 2014.gada Latvijā nākamgad sāksies informēšanas kampaņa, kas uz gada beigām kļūs aktīvāka.

Plānots, ka informēšanas kampaņā liela uzmanība būs veltīta tieši reģionu iedzīvotājiem un sociāli mazaizsargātajiem iedzīvotājiem, kuriem par šo jautājumu ir mazāk informācijas.

Ņemot vērā, ka ne visi iedzīvotāji apmeklēs eiro ieviešanai veltīto mājaslapu, mājsaimniecībām plānots nosūtīt arī informatīvos bukletus, tāpat ir plānotas reklāmas kampaņas televīzijā un radio, taču tās vairāk būs uz nākamā gada beigām, kad līdz eiro ieviešanai būs atlicis pavisam nedaudz laika.

Informēšanas kampaņas mērķis ir samazināt iedzīvotāju bažas un vairot viņu informētību par eiro ieviešanu.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru