piektdiena, 2012. gada 9. novembris

Ventspilī pēc «pušu vienošanās» no darba aiziet teju viss DUS kolektīvs, nesaņemot kompensācijasVentspils degvielas uzpildes stacijā (DUS) darbu pēc Statoil ierosinājuma pametuši teju visi darbinieki, turklāt darbinieki pametuši darbu DUS «pēc pušu vienošanās», kas nozīmē, ka darbiniekiem nepienākas atlaišanas kompensācija,  apstiprināja bijusī DUS vadītāja Linda Prūse, atzīstot, ka Statoil darbiniekiem arī teikts, ka, neparakstot vienošanos, tiks izdarīts tā, lai darbinieki nevarētu pretendēt uz bezdarbnieka pabalstu.
No darba «par dažādiem iekšējiem pārkāpumiem» atlaisti deviņi Statoil darbinieki. Darbu saglabājis laukuma strādnieks, viens darbinieks, kas bija atvaļinājumā un darbinieks, kas tikko bija beidzis nakts maiņu, stāstīja Linda Prūse.

Kopumā kompānijai ir izdevies atlaist darbiniekus pēc «pušu vienošanās», respektīvi, darbiniekiem nesaņemot likumā paredzēto atlaišanas pabalstu. Kā norāda bijusī DUS vadītāja L. Prūse, Statoil pārstāvji esot norādījuši darbiniekiem, ka, neparakstot vienošanos, tiks norādīti pārkāpumi, ko darbinieki esot veikuši un tādā gadījumā viņiem nebūšot iespējas saņemt bezdarbnieka pabalstu.
I. Prūse norāda, ka iekšēji pārkāpumi, kas tiek minēti kā iemesls darbinieku atlaišanai, balansē uz darba ētikas robežas, tādēļ ir grūti noteikt, kad tie veikti, bet kad – ne. «Grūti komentēt par citiem darbiniekiem, tomēr par sevi varu teikt, ka, iespējams, neesmu uzraudzījusi darbu pietiekami labi, taču nepiekrītu pārmetumiem par darba organizāciju,»  stāstīja Linda Prūse. Uzsverot, ka, lai kādi pārkāpumi arī nebūtu veikti, no tiem nekad nav cietis klients.
«Mana versija ir, ka esam bijuši kompānijai pārāk veci un dārgi,» norāda bijusī DUS vadītāja, skaidrojot, ka darbiniekiem bija lieli stāži un arī augstas algas.
Statoil pārstāve Ieva Stūre uzsvēra, ka Statoil darbinieki nav tikuši atlaisti, bet aizgājuši no darba pēc vienošanās, jo iekšējo pārbaužu laikā tika atklāti iekšējās kārtības noteikumu pārkāpumi. Viņa pauda, ka darbu minētajā DUS pametuši astoņi darbinieki. «Statoil Ventspils degvielas uzpildes stacijā ir pārtrauktas darba attiecības ar vairākiem darbiniekiem, ievērojot visus Darba likumā un darbinieku darba līgumos minētos nosacījumus,» norādīts Statoil komentārā.
Statoil Fuel & Retail Latvia komunikācijas vadītājs Artūrs Eglītis  apstiprināja, ka pieļautie pārkāpumi tika pārrunāti ar katru darbinieku atsevišķi. Viņš neminēja, kāds ir bijis pārkāpumu raksturs, norādot uz «darbinieku tiesībām uz privātumu».

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru