ceturtdiena, 2012. gada 29. novembris

Valsts radarus no «Vitronic», visticamāk, nepirksValsts fotoradarus no Vācijas uzņēmuma «Vitronic Gmbh», visticamāk, nepirks. Esošo radaru pārņemšanai būtu vajadzīgi 2-3 miljoni latu. Ne Iekšlietu ministrijā, ne valdībā par jautājumu vienprātības nav.
ekšlietu ministrija jau pagājušonedēļ saņēma auditoru ziņojumu par «Vitronic Gmbh» finanšu piedāvājuma izvērtēšanu un iespējamiem riskiem fotoradaru iegādes darījumam, tomēr pagaidām tā saturs publiski netiek atklāts.

Kā ceturtdien ziņoja Latvijas Televīzijas raidījums «Panorāma», atsaucoties uz neoficiālu informāciju, pirmdien, visticamāk, tiks paziņots, ka fotoradari no Vācijas uzņēmuma netiks atpirkti. Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis esot pret radaru atpirkšanu, bet oficiālu apstiprinājumu tam nav izdevies iegūt.

Iekšlietu ministrijā par radaru epopejas atrisinājumu vienprātības neesot un pašlaik notiekot konsultācijas, kā rīkoties un kā rīcību skaidrot sabiedrībai.

Jau vēstīts, ka valdība 4.decembrī skatīs jautājumu par iespējamo fotoradaru iegādi no Vācijas uzņēmuma «Vitronic Gmbh» vai jauna konkursa rīkošanu.

Uzņēmums «V-Traffic» nespēja pildīt līgumā noteiktās saistības un valsts nolēma līgumu lauzt. Neilgu brīdi fotoradari pārtrauca darboties, taču 12.oktobrī ar komersantu līdz 31.decembrim noslēgta pagaidu vienošanās un daļa fotoradari atsāka darboties. 31.decembris gan ir maksimālais valdības deleģētais termiņš par fotoradaru darbības nepārtrauktību, līdz tiks pieņemts lēmums, vai izvietotos radarus pārpirkt.
Valsts varētu iegādāties 57 radarus, no tiem 27 stacionāros, bet pārējos – pārvietojamos.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru