pirmdiena, 2012. gada 12. novembris

Uz vienu publisko interneta pieejas punktu Latvijā ir 2569 cilvēkiPagājušā gada beigās uz vienu publisko interneta pieejas punktu Latvijā bija 2569 cilvēki, liecina informācija pārskatā par reģionu attīstību Latvijā 2011.gadā.
Starp pašvaldībām šie skaitļi pērn bija ļoti krasi atšķirīgi, piemēram, Rugājos uz vienu publiskās pieejas interneta punktu bija 290 cilvēki, bet Rīgā - gandrīz 22 000. Pārskatā gan skaidrots, ka kopumā mazāks iedzīvotāju skaits ir reģionos ar salīdzinoši zemāku iedzīvotāju blīvumu. Piemēram, pagājušā gada beigās Rugāju novadā, kur iedzīvotāju skaits bija 2600, bija deviņi publiskie interneta pieejas punkti. Savukārt Rīgā pērn bija 32 šādi publiskie pieejas punkti, kas ir tikpat, cik pēc iedzīvotāju skaita septiņas reizes mazākajā Daugavpilī.

Latvijā ar katru gadu palielinās ne vien to iedzīvotāju īpatsvars, kas lieto internetu, bet arī mājsaimniecību īpatsvars, kurās ir dators un internets. Tomēr Latvija joprojām atpaliek no vidējiem rādītājiem Eiropā kopumā, raksta pārskata autori. Ja Latvijā mājsaimniecību īpatsvars, kurās pieejams internets, 2011.gadā bija 64%, Eiropā vidējais rādītājs bija 73%, un mūsu valsts šajā ziņā ieņēma 19.-20.pozīciju dalībvalstu vidū. Līdere šajā ziņā ir Nīderlande, kur pērn 94% mājsaimniecību bija internets.

Salīdzinot reģionu rādītājus, Latvijā visaugstākais interneta izmantošanas līmenis bija mājsaimniecībās Pierīgas reģionā - 71,3%, kas ir tuvu Eiropas Savienības vidējiem rādītājiem, bet viszemākais bija Latgales reģionā - 47,4%. Turklāt Latgales reģionā ir samazinājies to mājsaimniecību skaits, kurās izmanto internetu.

Saskaņā ar "Eurostat" datiem vissliktākā situācija no Eiropas Savienības dalībvalstīm 2011.gadā bija Bulgārijā, kur tikai 45% mājsaimniecību bija pieejams internets. Tikmēr Igaunija šajā ziņā apsteidz Latviju un ierindojas 14.vietā ar 71% mājsaimniecību, kurās izmanto internetu, bet Lietuva nedaudz atpaliek - internets ir pieejams 62% mājsaimniecību.

SAISTĪTIE RAKSTI1 komentārs:

 1. Sveicināti, dāmas un kungi! Vai jums steidzami nepieciešams personīgais aizdevums vai komerckredīti vai aizdevums, lai sāktu projektu vai iegādātos māju vai automašīnu, vai arī jums ir nepieciešams aizdevums kādam mērķim? Ja jā, es ieteiktu jums sazināties ar Sunshine Financial Group, izmantojot {Email: sunshinefinancialgroupinc@gmail.com} vai {WhatsApp: +447903159998}.

  Sunshine Financial Group ir visaptveroša finanšu pakalpojumu firma, kas ir apņēmusies palīdzēt jums uzlabot jūsu ilgtermiņa finansiālos panākumus. Mūsu pielāgotās programmas ir izstrādātas, lai palīdzētu augt, aizsargāt un saglabāt jūsu bagātību, nodrošinot personalizētus pakalpojumus un zināšanas.

  Iemesls, kāpēc jums vajadzētu sazināties ar Sunshine Financial Group;
  - Lietot jebkurā laikā un vietā.
  - saņemt skaidru naudu mazāk nekā 24 stundās
  - Jūs varat aizņemties līdz 20 miljoniem eiro
  - Nav slēptu maksu.
  - Subsidētā procentu likme 3%
  - Jums ir iespēja izvēlēties atmaksas datumu katru nedēļu, mēnesi vai gadu uz laiku no 1 līdz 30 gadiem.
  - Mēs piedāvājam gan nodrošinātus, gan nenodrošinātus aizdevumus

  Ja jums ir bijis tik grūti iegūt kapitāla aizdevumu no jūsu vietējām bankām vai citiem finanšu institūtiem, vairs neuztraucieties, jo mēs esam palīdzējuši daudziem cilvēkiem un organizācijām, kas ir saskārušies ar finansiālām grūtībām visā pasaulē. Kad jūs piesakāties kopā ar mums, jūs piesakāties pie uzticama uzņēmuma, kas rūpējas par jūsu finansēšanas vajadzībām. Par visu procesu jūs parūpēsies.

  Ja jums nepieciešams steidzams aizdevums 24 stundu laikā, lūdzu, rakstiet uz zemāk esošo e-pastu, lai iegūtu vairāk informācijas
  E-pasta kontaktpersona: (sunshinefinancialgroupinc@gmail.com)
  WhatsApp kontaktinformācija: +447903159998

  AtbildētDzēst