pirmdiena, 2012. gada 5. novembris

Savickis: Rautakallio vadībā komanda nebija pietiekami motivēta Rīgas «Dinamo» atlaistā somu speciālista Pekas Rautakallio vadībā spēlētājiem šosezon bija vērojams motivācijas trūkums, tāpēc lēmums par galvenā trenera atlaišanu bija jāpieņem ar mērķi uzlabot komandas rezultātus, aģentūrai LETA izteicās kluba padomes priekšsēdētājs Juris Savickis.

Kā zināms, Rautakallio no «Dinamo» galvenā trenera posteņa tika atlaists šodien. Darbā ar komandu somu speciālistu aizstās viņa līdzšinējais palīgs Artis Ābols, kurš iecelts par vienības galvenā trenera pienākumu izpildītāju.

«Līdz šī lēmuma pieņemšanai izgājām grūtu ceļu. Tas nekad nav viegli. Neskaitot kluba vadības sanāksmes, ar spēlētājiem un treneriem vienkopus sanācām bieži, allaž meklējot izeju no komandas slikto rezultātu sērijas,» pastāstīja Savickis. «Komandas parādītie rezultāti bija neadekvāti tam, kāds bija spēlētāju sniegums uz ledus. Šī ir vislabāk nokomplektētā komanda kluba pastāvēšanas gados, tomēr rezultāti izpalika.»

«Šāds lēmums bija jāpieņem, lai komandai būtu iespēja mainīt šīs sezonas ritējumu,» izcēla kluba padomes priekšsēdētājs.

«Viens no komandas darbības punktiem ir galvenā trenera atbildība, bet spēlētāji viņa vadībā nebija pietiekami motivēti. Pēdējā spēle pret Minskas «Dinamo» parādīja, ka sevišķas izmaiņas nav notikušas,» piebilda Savickis. «Rautakallio neatrada pieeju šīs sezonas komandas modelim.»

Savickis pastāstīja, ka Rautakallio par savām pozīcijām komandas galvgalī cīnījās uz ledus, bet sarunās ar kluba vadību viņš allaž bija adekvāts un ieturēja līdzsvarotu pozīciju. «Rautakallio sevi pierādīja kā izcilu treneri un izcilu personību. Pēc kopā pavadītā laika varu par viņu teikt tikai to labāko un pateikties par ieguldīto nesavtīgo darbu.»

Vaicāts par izvēli komandu uzticēt līdz šim galvenā trenera amatā bez prakses esošajam Ābolam, Savickis izcēla, ka tā ir loģiska komandas pārmantojamības notikumu ķēde.

«Ābols līgas apritē ir piekto gadu. Visu šo laiku viņš vērojis līgā un katrā komandā notiekošo no iekšpuses, viņš pilnīgi un līdz galam pārzina KHL un kluba virtuvi,» jauno komandas vadītāju raksturoja Savickis. «Uzskatām, ka komandas nodošana Ābola rokās ir loģisks lēmums. Viņam ir dota iespēja pierādīt savu talantu. Domāju, ka laika gaitā pēc Ābola kā speciālista sāks tiekties arī citas komandas.»

Savickis paskaidroja, ka Ābola nozīmēšana galvenā trenera vietas izpildītāja pozīcijā ir normāla prakse. Lai kļūtu par pilnvērtīgu vienības galveno treneri, Ābolam sevi jāapliecina ar reāliem rezultātiem.

Darbu komandā turpinās līdzšinējais Rautakallio palīgs Viktors Ignatjevs, kā arī vārtsargu treneris, somu speciālists Mika Tarvainens.

«Dinamo» vadība plāno tuvākajā laikā lemt, vai piepulcināt treneru korpusam vēl kādu speciālistu. «Arī pēc šī soļa mums priekšā vēl ir daudz darba un pārdomu.»

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru