otrdiena, 2012. gada 27. novembris

Savickis: Gribam izcīnīt Gagarina kausu un agri vai vēlu to paveiksimRīgas «Dinamo» neiekļūšana Kontinentālās hokeja līgas (KHL) izslēgšanas turnīrā nebūs traģēdija, jo sportā zaudējumi ir neizbēgami, taču komandai jātiecas nospēlēt labāk nekā līdz šim, pirmdien KHL televīzijā teica kluba padomes priekšsēdētājs Juris Savickis.

Kam bail no neveiksmēm un kas ilgstošus zaudējumus uzskata par traģēdiju, tam sportā nav jāiet, sacīja Savickis, paužot pārliecību, ka Rīgas «Dinamo» reiz izcīnīs KHL galveno balvu – Gagarina kausu. Viņš pieļāva, ka pēc neveiksmēm regulārajā sezonā Rīgas «Dinamo» zaudēs daļu skatītāju un emocionāli komandai nebūs tik pacilājoša spēles fona, taču ilgtermiņā tas kluba plānus nemainīšot. Rīgas «Dinamo» neplāno atteikties no uzsvara uz pašmāju spēlētāju iekļaušanu sastāvā.

«Neesam pesimisti. Gribam izcīnīt Gagarina kausu un agri vai vēlu to paveiksim, bet ar nacionālu sastāvu,» uzsvēra Savickis. Viņš paskaidroja, ka Rīgas «Dinamo» vadībai nešķiet interesanta tādu klubu kā Minskas «Dinamo» pieeja, kas panākumus vēlas nodrošināt lielākoties ar pieaicinātu ārzemju hokejistu meistarību. «Mums tas absolūti nav interesanti. Rīgas «Dinamo» ir komanda, kuru sabiedrībā mīl,» piebilda kluba padomes priekšsēdētājs.

Savickis atzina, ka kluba vadība šosezon nav apmierināta ar komandas sniegumu. Lai gan «Dinamo» spēlē neslikti, komanda tomēr nerādot no tās gaidīto spēli. Ir talantīgi spēlētāji, taču līdz šim nav izdevies atklāt katra hokejista individuālās prasmes, uzskata Savickis. Par neelastīgu viņš nosauca novembra sākumā no galvenā trenera amata atlaisto Peku Rautakallio, kurš vēlējies paļauties uz paša izstrādāto taktiku, nerēķinoties ar hokejistu prasmēm.

Par Rīgas «Dinamo» īpaši svarīgu jautājumu Savickis nosauca viesspēlētāju selekciju, kur nepieciešams ar ierobežotiem līdzekļiem iegādāties iespējami labākos hokejistus. «Gribam uzvarēt ar kvalitāti, ne kvantitāti,» viņš teica. Kopumā Savickis ar «Dinamo» viesspēlētājiem ir apmierināts, paskaidrojot, ka tikai lielas rocības klubi var ņemt un mainīt pieaicinātos hokejistus, bet «Dinamo» vajag optimālu variantu par pareizu naudu.

Savickis arī pastāstīja, ka pirms sezonas sākuma «Dinamo» izvērtēja vairākus variantus vārtsargu nolīgšanā. Klubs izvēlējies par mērenu samaksu piesaistīt Mikaelu Telkvistu, lai paliktu līdzekļi arī Māra Jučera paturēšanai. Par Latvijas hokeja interešu ievērošanu «Dinamo» tagad jārēķinoties ar zaudētiem punktiem turnīra tabulā.

KHL Savickis nosauca par Nacionālajai hokeja līgai (NHL) līdzvērtīgu veidojumu, lai gan ne visi jau sākumā sapratuši, ka top kas liels un vērtīgs. Savickis uzskata, ka arī Latvijas Hokeja federācijā (LHF) nesaprata, ka Rīgas «Dinamo» rodas kā autoritatīvs superklubs, kas izraisījis skaudību un greizsirdību. «Taču pamazām nonāksim pie sapratnes. LHF jāsaprot, ka Rīgas «Dinamo» ir Latvijas hokeja vērtība, federācijai jāmaina izpratne par savu sūtību, nevis jātēlo priekšnieki,» sacīja Savickis.

Pēc 29 no 52 KHL regulārās sezonas spēlēm Rīgas «Dinamo» ar 29 punktiem ieņem 13. vietu Rietumu divīzijā 14 klubu konkurencē. Izslēgšanas turnīrā sezonu turpinās konferences spēcīgāko komandu astoņnieks.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru