otrdiena, 2012. gada 13. novembris

RP: Ķīlis ir vienīgais cilvēks Latvijā, kurš var mainīt sistēmuReformas augstākajā izglītībā bija nepieciešamas jau vismaz 20 gadus. Tieši ilgās vilcināšanās dēļ, nespējot lemt un skatīties pāri savām interesēm, mēs pieredzam to, ka akadēmiskajā vidē ir būtiskas nepilnības, paziņojumā norāda Reformu partija (RP).
Pavēstīja RP pārstāve Daiga Holma, partija pauž nedalītu atbalstu izglītības un zinātnes ministra Roberta Ķīļa uzsāktajām reformām augstākajā izglītībā.

«Daudzviet tā [akadēmiskā vide] faktiski kļuvusi par «savējo tusiņu», kas ir noslēgts ārpasaulei un kurā savējie atalgo savējos. Vienlaikus mūsu augstākajā izglītībā ir lieliski piemēri, kā Rīgas Stradiņa universitāte, daudzos studiju virzienos – arī Latvijas Universitāte, Rīgas Tehniskā universitāte, Vidzemes augstskola un citi, ko būtu nepieciešams balstīt ar papildus budžeta vietām. Ja mēs nespēsim pieņemt sarežģītus lēmumus un koncentrēt līdzekļus kvalitatīvās studiju programmās šodien, mēs būsim atpalikuši rīt,» teikts partijas paziņojumā.

RP aicina koalīcijas partnerus paust nepārprotamu atbalstu Ķīļa izlēmīgajai darbībai.

«Mūsu partiju pārstāvošais izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis nav politiķis Latvijā ierastā nozīmē, kurš vērsts uz pēc iespējas ilgāku savas vietas saglabāšanu. Reformu partija uzskata, ka tieši šī iemesla dēļ viņš ir vienīgais cilvēks Latvijā, kuram ir spēks un redzējums, lai mainītu sistēmu. Ministram ir konkrēts reformu plāns, kas balstīts valdības jau apstiprinātos plānošanas dokumentos. Tas vairākkārt prezentēts Reformu partijas frakcijas sēdēs, kā arī citām koalīcijas partiju frakcijām. Tas ir publiski pieejams internetā un atspoguļots daudzās tikšanās reizēs ar nozares un darba devēju pārstāvjiem. Diemžēl skaļākie augstākās izglītības nozares pārstāvji vairākumā gadījumu par to nav vēlējušies diskutēt. Tie izlikušies, ka plāns neeksistē un turpinājuši iztikt ar galvenokārt emocionāliem argumentiem. Tā kā reformām ir arī daudz atbalstītāju, Reformu partija aicina diskutēt par tām pēc būtības,» norāda partijā.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru