pirmdiena, 2012. gada 26. novembris

«Rimi»: Eiro ieviešana tirgotājiem atvieglos norēķinusEiro ieviešana tirgotājiem atvieglos norēķinus un darījumus, kas jau patlaban tiek veikti eiro valūtā, biznesa portālam «Nozare.lv» uzsvēra «Rimi Latvija» pārstāvji.
Līdz ar to mazinātos transakcijas izmaksas, kā arī tiktu atvieglota sadarbība ar kaimiņvalstīm, kur jau patlaban ieviesta eiro valūta.

Lai pārējas posms noritētu pēc iespējas ērtāk, «Rimi Latvia» plāno jau laikus sākt darbinieku apmācību, kā arī sagatavot visu nepieciešamo cenu maiņas procesam. Uzņēmums prognozē, ka viens no lielākajiem izaicinājumiem gan kasieriem, gan pircējiem būs spēja operēt ar divām dažādām valūtām pirmajās nedēļās pēc eiro ieviešanas.

«Rimi» pārstāvji arī atzīmēja, ka veikalos būs nepieciešama kases sistēmu un kases aparātu pielāgošana tā, lai pārejas posmā apritē varētu būt abas valūtas - gan lati, gan eiro. Tāpat ieguldījumi būs nepieciešami arī jaunā drošības sistēmā, jo tiek lietotas atšķirīgas ierīces naudas viltojumu noteikšanai eiro un latiem.

Savukārt, runājot par valūtas maiņu kopumā, «Rimi» pārstāvji atzina, ka nacionālai valūtai piemīt sentimentāla vērtība. «Taču, ja ieliekam emocionālo piesaisti latam vienā svaru kausā un otrā - jaunas iespējas ekonomikas attīstībai, ārvalstu investīcijām, jaunām darba vietām, tad tomēr jāsaka, ka lielāku ieguvumu labklājības un dzīves kvalitātes pieaugumam mūsu valsts iedzīvotājiem sola tieši eiro ieviešana.»

Kā ziņots, valdība šā gada 6.novembrī atbalstīja Finanšu ministrijas izstrādāto eiro ieviešanas likumprojektu, kas regulēs lata un eiro vienlaicīgas apgrozības periodu, abu valūtu paralēlās atspoguļošanas periodu, skaidrās naudas nomaiņu pret eiro un citus jautājumus. Eiro ieviešanas mērķa datums Latvijā ir 2014.gada 1.janvāris.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru