ceturtdiena, 2012. gada 29. novembris

Rīgas «Dinamo» piekāpjas KHL čempioniem Maskavas «Dinamo»

Rīgas «Dinamo» hokejisti šovakar KHL regulārā čempionāta spēlē «Arēnā Rīga» ar 1:3 zaudēja Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa vadītajai Maskavas «Dinamo».

Rīgas «Dinamo» un Maskavas «Dinamo» 1:3 (0:0, 0:3, 1:0).
Karls (51, vair.); Gorohovs (K. Volkovs, 28), Kokarevs (Cvetkovs, 32), Pestunovs (Ovečkins, 39).
Vārtsargi: Telkvists (31/28) - Šaričenkovs (30/29).
Soda minūtes: 4-10.

Arī šī vakara spēlei «Dinamo» galvenais treneris Artis Ābols bija sagatavojis izmaiņas virknējumos. Pirmajā maiņā kopā ar Karsumu un Džonsonu spēlēja Daugaviņš, trešajā maiņā Džeriņam pievienojās Meija un Indrašis, bet ceturtajā maiņā atgriezās Ivanāns. Aizsardzībā pēc piecu spēļu izlaišanas atgriezās Karls, taču tas neliedza vietu sastāvā saglabāt jaunajam aizsargam Porejam.

Maču aktīvāk iesāka laukuma saimnieki, tomēr pārspēt «maskaviešu» gados jauno vārtsargu Šaričenkovu neizdevās, bet turpinājumā iniciatīvu pārņēma viesi un Solovjovs no vārtu priekšas trāpīja pa vārtu stabiņu. Turpinājumā arī «rīdzinieki» veidoja uzbrukumus, taču vienā no Maskavas komandas pretuzbrukumiem ripa atkal trāpīja pa mājinieku vārtu stabiņu - šoreiz metienu izdarīja Kvapils.

Pirmās trešdaļas otrajā pusē mājinieki ieguva tiesības uz vairākumu, kurā izveidoja vairākas vārtu gūšanas izdevības (Karsums, Daugaviņš), tomēr rezultāts atklāts netika. Neilgi pēc tam vairākumu ieguva «maskavieši» un pēc spēcīga Ovečkina metiena ripa trešoreiz periodā trāpīja pa vārtu stabiņu, bet pēc tam apstājās uz vārtu līnijas, no kuras to prom aizsita Galviņš. Labas izdevības realizēt vairākumu bija arī Novakam, Bekstrēmam un Kokarevam, taču Telkvists nospēlēja teicami.

Otrās trešdaļas sākumā laba iespēja izcelties bija Ovečkinam, bet pēc tam Komarovs otro reizi spēlē atstāja Maskavas komandu mazākumā. Arī šajās divās minūtēs «rīdziniekiem» neizdevās izmantot skaitlisko pārsvaru, bet perioda 8. minūtē mača rezultātu atklāja viesu aizsargs Iļja Gorohovs - 0:1.

Drīz pēc tam mājiniekus mazākumā atstāja Žirū, viesi radīja vairākus labus momentus,bet Telkvists palika nepārspēts. Taču trešdaļas 12. minūtē pēc teicamas Cvetkova piespēles vārtu priekšā Maskavas «Dinamo» pārsvaru dubultoja Deniss Kokarevs - 0:2. Trešos vārtus viesi guva trešdaļas pirmspēdējā minūtē, kad individuāli meistarīgi nospēlēja Ovečkins, bet Dmitrijam Pestunovam atlika vien raidīt ripu tukšajā vārtu stūrī - 0:3.

Trešā perioda ievadā Rīgas «Dinamo» trešoreiz ieguva tiesības uz vairākumu, un arī šoreiz pārspēt Šaričenkovu mājiniekiem neizdevās. Drīz pēc tam «rīdzinieki» vēlreiz tika pie iespējas spēlēt vairākumā un Metjū Karls ar metienu no zilās līnijas ripa pēc vairākiem rikošetiem tomēr ielidoja vārtos - 1:3. Pagāja nepilnas divas minūtes un laukuma saimnieki atkal nonāca skaitliskajā pārsvarā, bet ripa pēc spēcīga Galviņa metiena trāpīja pa vārtu stabiņu.

Arī atlikušajā laikā laukuma saimnieki centās gūt vismaz otros vārtus, taču Šaričenkovs darbojās precīzi, tādējādi Rīgas «Dinamo» bija jāsamierinās ar zaudējumu pret līgas pagājušās sezonas čempioniem.

No 3. līdz 9. decembrim Rīgas «Dinamo» aizvadīs četru izbraukuma spēļu sēriju, bet pēc tam sāksies starptautisko spēļu pārtraukums. Nākamo spēli savā laukumā «rīdzinieki» aizvadīs 19. decembrī, kad spēkosies ar Astanas «Baris».