sestdiena, 2012. gada 17. novembris

Rīgas «Dinamo» iemet sešus vārtus un uzvar Ņižņekamskas «Ņeftehimik»

Rīgas «Dinamo» komanda šodien aizvadīja Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārās sezonas spēli ar Ņižņekamskas «Ņeftehimik» hokejistiem.
Uzvaru ar rezultātu 6:4 izcīnīja «Dinamo». Uzvara ļāva «Dinamo» ar 26 punktiem pakāpties uz 12. vietu Rietumu konferencē.

Sastāvs spēlei ar «Ņeftehimik»: Telkvists, Galviņš - Reķis, (Karsums  - Džonsons  - Indrašis), J.Rēdlihs - Cibuļskis, (Žirū - Ščehura - Ņiživijs), Sotnieks - Laviņš, (Daugaviņš - Džeriņš - Ankipāns), Porejs (Ivanāns - Bičevskis - Meija), Biezais.

Spēli aktīvāk iesāka laukuma saimnieki un jau 5. minūtē viesi nopelnīja pirmo noraidījumu. Skaitliskajā vairākumā laukumā kā ceturto uzbrucēju treneri lika Kasparu Daugaviņu un tieši viņš pēc pāris sekundēm atklāja rezultātu. Nepagāja minūte un divas minūtes nopelnīja Raitis Ivanāns, bet viesiem vajadzēja tikai piecas sekundes (Maksims Pestuško), lai pārspētu Telkvistu. Perioda 12. minūtē uzbrukuma zonā ripu labi pieturēja Ņiživijs, kurš vārtu priekšā nepiesegtu atrada Aleksandru Žirū un kanādietis guva otros vārtus.

Trešdaļas turpinājumā mājinieki ieguva iespēju minūti spēlēt pieci pret trīs, taču lielais vairākums netika realizēts. Perioda izskaņā neveiksmīgi nospēlēja viesu vārtsargs Maksims Sokolovs, kurš uzkāpa uz ripas un to iebīdīja vārtos. Vārtu guvums tika ieskaitīts Mikam Indrašim. Pagāja vien dažas sekundes un Staņislavs Aļševskis aizturētā soda laikā samazināja rezultāta starpību.

Otrā perioda sākumā labi laukumā pacīnījās ceturtā maiņa. Vārtu priekšā piespēli Guntim Galviņam atdeva Raitis Ivanāns, taču aizsarga mesto ripu Sokolovs atsita, bet pirmais pie tās bija Māris Bičevskis, panākot 4:2. Nedaudz vēlāk mājinieki uzbrukumā zonā vairākkārt apdraudēja pretinieku vārtus un vienā no epizodēm divi pret vienu izgāja Bičevskis un Meija, pēdējam panākot jau 5:2. Pēc šiem vārtiem «Ņeftehimik» veica vārtsargu maiņu un laukumā devās Mets Daltons.

Pēc piektajiem vārtiem «rīdzinieki» nedaudz atslābinājās un aizsargi diezgan viegli izlaida Pestuško, kurš guva otros vārtus mačā. Perioda vidū vienā no uzbrukumiem Tomašs Netiks guva vārtus, taču tiesneši palīdzību lūdzu mača video tiesnesim, kurš secināja, ka ripa tomēr ir šķērsojusi vārtu līniju.

Mača 37. minūtē pēc Džeimija Džonsona piespēles caur aizsargiem izlauzās Karsums un uzbrucējs lika kapitulēt arī nesen laukumā uznākušajam Daltonam - 6:4.

Trešā perioda pirmajā pusē viesi centās gūt piektos vārtus, taču «Dinamo» sekmīgi spēlēja aizsardzībā. Laba izdevība 50. minūtē pārspēt Telkvistu bija Koukalam, bet pret viņu tika pārkāpti noteikumi un uz «Dinamo» vārtiem tika nozīmēts soda metiens. Telkvists pēdējā brīdī pretiniekam ripu izsita, neļaujot gūt vārtus. Turpinājumā abu komandu starpā uzvirmoja asumi, bet disciplināros sodus saņēma Daugaviņš un Karsums, kuriem nācās atstāt laukumu. Rezultāts vairs nemainījās un «Dinamo» Arta Ābola vadībā varēja svinēt pirmo uzvaru.

KHL četrās aizvadītajās sezonās savstarpējās spēlēs katra no komandām līdz šim bija uzvarējusi četras reizes. «Dinamo» ar 3:1, 6:3, 5:3 un 6:3, savukārt «Ņeftehimik» ar 5:1, 3:2 (p.m.), 5:4 (p.m.) un 5:2.