otrdiena, 2012. gada 13. novembris

Rautakallio: Ar prieku atgrieztos, taču - ne pie šīs kluba vadībasRīgas «Dinamo» galvenā trenera pienākumu izpildītājam Artim Ābolam priekšā ir smags uzdevums un jaunajā amatā viņam neklāsies viegli, intervijā žurnālam «Sporta Avīze» atzinis bijušais komandas galvenais treneris Peka Rautakallio.

Jau vēstīts, ka no Rīgas «Dinamo» galvenā trenera amata Rautakallio tika atbrīvots pagājušās nedēļas sākumā, un par viņa pienākumu izpildītāju iecelts līdzšinējais asistents Ābols. Intervijā Rautakallio saka, ka atmosfēra komandā pēc viņa aiziešanas noteikti mainīsies, jo Ābols ir personīgi pazīstams ar visiem spēlētājiem un ar dažiem pat savas spēlētāja karjeras laikā izgājis uz ledus vienas komandas formas kreklā.

«Domāju, ka šobrīd komandai tas pat varētu būt noderīgi. Tehniski un taktiski Artis zina, kā uzvarēt. Pavērosim, kā viņam veiksies ar [komandas] vadīšanu,» jaunā galvenā trenera gaitas prognozēja Rautakallio. Tāpat Somijas speciālists uzsvēris, ka komandai labāk būtu jau tagad sākt domāt par nākamo sezonu, nevis tikai akcentēt uzdevumu iekļūt izslēgšanas spēlēs.

Rautakallio arī uzsver, ka viena no galvenajām problēmām, kādēļ šī sezona izvērtusies tieši šāda, ir komandas vadības vēlme visu izlemt vienpersoniski, nekonsultējoties ar hokeja jomas profesionāļiem. «Es tiku informēts, ka kluba vadība paraksta līgumu ar to vai citu spēlētāju - tas arī viss. Manu viedokli neviens neprasīja. [Ģenerālmenedžerim] Jurim Opuļskim viegli negāja un neiet arī šobrīd. Lēmumus te pieņem citi cilvēki, un arī es ar kluba vadību runāju dažādās valodās. Viens ir saprast valodu, bet pavisam kas cits ir saprast hokeja trenera valodu.»

Treneris arī atklāja, ka komandas vadītāji gribējuši viņu atbrīvot jau iepriekšējās sezonas sākumā, taču savu vārdu teicis toreizējais kapteinis Sandis Ozoliņš.

«Tas bija pagājušās sezonas sākumā, kad tika meklēti vainīgie, un vadība visu vainu centās novelt uz mani. Ozoliņš par mani toreiz iestājās. Tas tikai parāda, cik viņam ir liela sirds,» par pirmajiem signāliem, ka viņa trenera krēsls sašūpojies, pastāstīja Rautakallio.

Tāpat treneris atklāj, ka par «Dinamo» šīs sezonas labāko spēlētāju gan tehniski, gan fiziski uzskata Mārtiņu Karsumu, bet Guntim Galviņam padodoties kapteiņa pienākumu pildīšana.

Pašlaik Rautakallio vēl nesteidzoties doties mājās, jo beidzot viņam esot laiks izbaudīt Rīgas kultūras pieminekļus un pilsētu. Treneris pieļauj iespēju kādu dienu atgriezties pie «Dinamo» stūres, taču tikai gadījumā, ja mainīsies kluba valdes sastāvs.

«Ar prieku [atgrieztos], taču - ne pie šīs komandas vadības. Klubā vajadzīgi cilvēki, kuri runā hokeja valodā. Ja nesanāks kā trenerim, noteikti atgriezīšos kā tūrists,» savu apņēmību pauž Rautakallio.

Kā zināms, Rautakallio komandu sāka vadīt pirms pagājušās sezonas, kurā tā somu trenera vadībā iekļuva Gagarina kausa izcīņas turnīrā, tomēr nepārvarēja Rietumu konferences ceturtdaļfināla kārtu.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru