otrdiena, 2012. gada 6. novembris

Privātpersonām pārejas uz eiro izdevumi jāsedz pašāmPrivātajiem uzņēmumiem visas izmaksas, kas saistītas ar Latvijas pievienošanos eirozonai, būs jāsedz no savas kabatas, savukārt valsts iestāžu izdevumi tiks segti no līdzekļiem, kuri šim mērķim tiks atvēlēti no valsts budžeta.
Arī Latvijas Pasta izdevumi, kas radīsies sakarā ar eiro ieviešanu, tiks kompensēti no valsts budžeta.

To paredz Ministru kabinetā akceptētais Eiro ieviešanas likumprojekts, kurš cita starpā arī noteic, ka latu un eiro vienlaicīgas apgrozības periods ir divas nedēļas, sākot ar eiro ieviešanas dienu.
Vienlaicīgas apgrozības periodā, saņemot maksājumu latos, atlikumu būs jāizdod eiro.Sākot ar eiro ieviešanas dienu, bankomātos vairs netiks izsniegti lati.
Latu skaidrās naudas nomaiņas periods kredītiestādēs būs seši mēneši, sākot ar eiro ieviešanas dienu, bet nomaiņas periods Ministru kabineta noteiktajās valsts akciju sabiedrības Latvijas Pasts pasta pakalpojumu sniegšanas vietās  tas būs viens mēnesis.
Kredītiestādes un Latvijas Pasts nomaiņas periodā bez maksas veiks latu apmaiņu pret eiro neierobežotā apjomā . Nomaiņas periods Latvijas Bankā ir bez termiņa un apjoma ierobežojuma.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru